ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Усього 1077 віршів
Нові


Якщо шкаралупу яйця залишити у дворі - людина може захворіти лихоманкою. З викинутої у воду яєчної шкаралупи русалки роблять собі кораблики, що не обіцяє смертному нічого хорошого. Вищезазначені прикмети в основі своїй мають суто практичні міркування: шкаралупу яєць, залишену у дворі, можуть склювати кури, а викинуту в воду - качки. Пристрасть до даного страви, домашні птахи згодом починають расклевывать цілі яйця, що призводить до чималих збитків у господарстві.

***

М'ясо теляти є гріх. Обмеження, відбите в приймете, з'явилося, швидше за все, у сільській місцевості. Справа в тому, що дояться корови краще, коли поруч з ними телята. Отже, якщо господарі бажають отримувати більше молока - телят вони повинні берегти.

***

Якщо господиня корови вийде на пасовище до своєї улюблениці - надій молока буде більше. Дійсно, поява люблячої господині на пасовище позитивно позначається на фізичному стані тварини, в результаті чого кількість молока може зрости.

***

Стучащая у вікно птах - небудь до доброї звістки, або до нещастя. У давні часи люди вірили, що у птахів (крім ворон і галок) вселялися душі померлих, і, якщо вони билися у вікно (в деяких випадках позиционирующееся як якийсь канал зв'язку між світом живих і світом мертвих; через вікно виносили на вулицю немовлят, померлих нехрещеними і т.д.) - вважалося, що померлі хочуть про щось повідомити живуть родичів. Найчастіше при цьому новини очікувалися хороші, про нещастя ж попереджала птах, що влетіла в будинок.

***

Ластівку вбити - до невдачі в господарських справах. Люди давно примітили, що ластівки селяться тільки в здоровому, сухому місці. Тому дбайливі господарі, побачивши гніздо цієї пташки, раділи тому, що ластівка оселилася саме під дахом їх будинку, підтвердивши тим самим його цілісність і чистоту. Якщо ж птах з якої-небудь причини покидала гніздо - це означало, що з будинком щось не в порядку. Можна сказати, що ластівка служила своєрідним індикатором стану житла, тому її вбивство і руйнування гнізда вважалося гріхом, і обіцяв господарю безліч неприємностей.

***

Лелека покинув гніздо на даху, миші (таргани) тікають з дому - до швидкого пожежі.Птахи, тварини (особливо миші і комахи, що володіють досить сильною інтуїцією, здатні передчувати біду, що загрожує дому, і завчасно залишити небезпечне місце.

***

Мурахи в будинок приносять добро. Ця прикмета сформувалася під впливом багатьох факторів: чисельності мурах асоціювалася з кількістю добра, яке вони повинні були принести в будинок; позитивні якості, якими володіли ці комахи (працьовитість, згуртованість, взаємоповага і взаємодопомога), на думку наших предків, передавалися людям, в будинку яких оселилися ці комахи. З побутової точки зору дана прикмета пояснюється просто: по-перше, мурахи були відображенням добробуту будинку (там, де продуктів мало, ці комахи навряд чи з'являться), по-друге, сприяли впорядкуванню, підбираючи потрапили на підлогу крихти.

***

Кінь спотикається - до невдач. По-перше, кінь, яку наші предки вважали священним обережным тваринам, своїм станом відображала рівень добробуту хазяїна та його справ (як на містичному, так і на чисто побутовому рівні). Вважалося, що це чуйне і обережна тварина цілком здатне передчувати неприємності і невдачі, що загрожують його власнику, і відобразити їх у своїй поведінці. По-друге, спотикаються найчастіше ослаблені або хворі коні, які, швидше за все, не здатні повною мірою виконувати свої функції, тим самим породжуючи чималі збитки в селянському господарстві.

***

Кого миша вкусить - того неприємностей та бід не уникнути. Не секрет, що гризуни (зокрема миші і щури) є переносниками багатьох важких інфекційних хвороб (наприклад, чуми), тому наслідки їх укусу можуть дуже негативно позначитися на здоров'ї людини і добробут всієї родини, якщо доведеться лікувати укушеного.

***

В супі муха - до подарунка. Доїдати те, що гризла миша - мати міцні зуби. Обидві ознаки мають одне пояснення на побутовому рівні: наші економні предки не могли дозволити собі просто викинути злегка пошкоджені гризунами продукти або ж вилити суп з-за потрапила в неї мухи. Саме тому і були створені заспокійливі пояснення-обіцянки, що дозволяють людям перемогти гидливість заради обіцяного прикметою подарунка або зміцнення зубів.

***

Муху поховати - в будинку мухам не бути. Наші предки вважали, що до початку Бабиного літа (кінець серпня - початок вересня) вбивати мух не можна, оскільки це дійство призведе лише до збільшення чисельності цих комах. А ось в період міжсезоння прийнято було проводити символічний обряд похорону мух, після якого вони повинні були повывестись. Насправді саме в цей період мухи засинають на зиму, тому їх чисельність поступово скорочується і сходить на немає. Обряд на цей процес ніяк не впливає.

***

Божу корівку вбивати - біду накликати. На думку дослідників, походження цього забобону пояснити досить просто: вищезгадане комаха приносить чималу користь у господарстві, оскільки знищує тлю (яка у всі часи і була справжньою бідою для селян).

***