ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Усього 1077 віршів
Нові


Єк вода узимі пропадає пид леди – то на морози.

***

Єк дим стелитци по земни – то буде дожь.

***

Єк жьиба зелена у траві крікотит – то на погоду.

***

Єк навесні загримит до Благовішіня, – то на опадь и слоту.

***

Єк навесні перший раз гримит из сходу, то буде скора и файна весна.

***

Єк у зимі ирвутци замети и сунутци – то будет слотаве літо.

***

Єк на дворі пригріває, аж проїт, то шє тої днини варко дожю.

***

Єк при заході сонця хмари мідні – то на слоту, а єк чєрвонаві, перегорают – то на погоду.

***

Чорна кішка будинок від злодіїв охороняє. Стародавні слов'яни вважали, що чорний кіт приносить користь лише своїм власникам, іншим же несе нещастя та біди. Тому вважалося, що злодій, який забрався на подвір'я, цілком може відмовитися від своїх злочинних намірів, якщо йому дорогу перебіжить чорний кіт.

***

Кішка в дорозі коням шкодить. Справді, коні негативно реагують на близьку присутність кішки - стають неспокійними і полохливими, що згодом може негативно позначитися на їх самопочутті. Причина в тому, що вони відчувають запах представника породи котячих (хижаків, споконвіку були ворогами травоїдних) - він-то і є причиною занепокоєння коней.

***

Якщо яка-небудь тварина перебігає дорогу - це не обіцяє подорожньому нічого хорошого. Наші предки вважали, що будь-яка жива істота (кіт, білка, лисиця тощо), перебежавшее дорогу, порушує містичну цілісність шляху, тим самим прирікаючи подорожнього на невдачі. Однак з цього правила існували і винятки. Наприклад, перебежавший дорогу вовк обіцяв щастя.


***

Кролик приносить нещастя рибалкам. Ця прикмета, поширена на узбережжях Шотландії та Англії, швидше за все, пов'язана з тим, що в давнину в багатьох релігіях кролики і зайці були посланцями або уособленнями Місяця, що впливає на припливи і відливи і, як наслідок, досить значимою в життя рибалок. Тому навіть згадок про кролика перед виходом у море намагаються уникати. Однак у деяких районах Британії в новолуння "закликають кролика", тричі вимовляючи назву згаданого тварини - вважається, що в цьому випадку протягом місяця успіх вас не залишить.

***