ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Усього 1077 віршів
Прикмети для школярів і студентів


Якщо ввечері напередодні 1 вересня іде дощ, то навчальний рік обіцяє бути вдалим для «першачків». В даному випадку маються на увазі не тільки першокласники, а й студенти-першокурсники. Все саме так і складеться, якщо підставити долоні дощу і вимовити: «Дощу дождиться, мені добре вчитися, осягати знання проблем не знати». За першокласника змову може сказати мама, замінюючи слово «мені» фрази «моєму синові (дочці)».

***

Щоб заздалегідь нейтралізувати всі погані прикмети, пов'язані з навчанням, вранці 1 вересня будь-який школяр або студент повинен доторкнутися до носа чорної кішки і вимовити: «Кошкін ніс мені щастя приніс, від поганих прикмет визволив, добре залишив».

***

Учня або студента не підведе здоров'я, і він не буде пропускати заняття через хворобу, якщо того хто йде або виїжджає на навчання перехрестити слідом і сказати так: «Господь направить, додасть сил. Силам збиратися, здоров'ю зміцнюватися, хвороба у навчанні не заважатиме».

***

Якщо першокласник 1 вересня, виходячи з дому, спіткнувся, то це говорить про те, що відносини з учителем чи однокласниками будуть складатися дуже складно. Щоб таке не сталося, один з батьків повинен обернутися в бік будинку і так сказати: «Будь, доля, м'яка, а шкільне життя мого (ім'я) легке. Йому з однокласниками здружитися, з учителем зріднитися. Будинок опора, школа надія, мій син (дочка) в обидва будинки вхожий (вхожа)».

***

Дитина не потрапить на дорозі в складну ситуацію і буде завжди благополучно доходити до школи, якщо батьки, ведучи його перший раз у перший клас, кинуть на перехресті доріг 3 горіха, які заговорять такими словами: «Будь, дорога до школи гладка, пряма і легка, без витівок і клопоту, без всяких турбот, без всяких нещасть і інших напастей».

***

Якщо першокласник у перший навчальний день порве одяг, то це вірний знак того, що його знання будуть «з дірками». Прикмета не збудеться, якщо над порваною річчю сказати: «Рване зашивається, старанність з'являється. Речі носитися, (ім'я) добре вчитися».

***

Якщо першокласник в перший тиждень навчання часто плаче, то це вірна прикмета того, що його зурочили. Зняти пристріт можна таким чином. Коли дитина прийде зі школи, потрібно поставити його портфель біля вхідних дверей і так сказати: «Заздрість та вроки, покиньте нас, дитині не шкодьте, за поріг йдіть».

***

Для школяра, що йде 1 вересня у випускний клас, просидіти вечір в соцмережах, означає роздати своє везіння, тобто розпрощатися з мрією про успішну здачу іспитів. Якщо напередодні нового навчального року виникла необхідність комусь написати, вимикаючи комп'ютер, треба сказати: «Лист відправиться доля виправиться. Йому дійти до адресата, мені на ЄДІ удачу не розтрусити».

***

Учня випускного класу присісти в школі на підвіконня означає, що він буде відчувати труднощі з вибором життєвого шляху. Щоб це не сталося, потрібно, встати з підвіконня, постукати по ньому і так сказати: «Не своїм місцем поступаюся чесно, шукати своє труднощів не знати».

***

Погано, якщо учню випускного класу в школі довелося знайти чужий предмет. Це означає, що він візьме на себе чужі проблеми (погані оцінки, конфлікти, невдачі). Щоб цього не сталося, треба знайти господаря предмета, а не знайдеться просто залишити його в школі на видному місці і про себе сказати: «Чужа доля мене не стосується, від мене прибирається. Тут лежить, господаря сторожить. Він мимо не пройде, свою річ знайде свою частку знайде».

***

Якщо студент-першокурсник, їдучи з дому на навчання, в дорозі зустріне п'яного, то це вірна прикмета, що поза будинку він зв'яжеться з поганою компанією. Цього не буде, якщо схрестити два пальці на лівій руці і вимовити про себе: «Поганий, отвались, добре, приживись. Мені вчитися, до поганого не пристраститися».

***

Студента-першокурсника, який впав у перший місяць в коридорі або в аудиторії вузу, доля попереджає про те, що він може не закінчити цей навчальний заклад. Щоб цього не сталося, потрібно, піднявшись, прикласти долоню до чола і про себе сказати: «Нехай ця невдача буде моя остання невдача в цих стінах, в цих кутах. Мені успішно вчитися, з успіхом водитися, розуму набиратися, до диплому пробиратися».

***