ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ

Нові легенди України

Два брати
Колись в одному селі жили два брати — Вакула та Остап. От якось узимку пішов Вакула до лісу та й зустрів лісового діда. Той дідок стояв під ялиною і тремтів від холоду. Знімаючи з себе кожуха, Вакула кинувся до старого. Та як тільки хлопець торкнувся діда, той умить розсипавс
Читати усе...

Мавчин Великдень
Ще в сиву давнину, за часів наших дідів та прадідів, через передачу від одного до другого, а далі вже й до нас справлявся й справляється мавчин Великдень.
«Може, того справді й не було, а все ж таки, як там кажуть, було. Святкували його на зелені свята. Старі люди розказувал
Читати усе...

Лісова панна
У Косівщині вірять, що в горах у великих лісах є лісові панни. Вони показуються людям увечері, звичайно лише тим, хто йде одиноко лісовою дорогою. Така панна спереду виглядає зовсім як молода дівчина, дуже гарної вроди, але ззаду тягнуться за нею кишки.
Лісові красуні зам
Читати усе...

Песиголовець
Якось захопив песиголовець трьох братів, які пасли овець на полонині. Привів їх до свого лігвища і зачинив у темниці, а сам тим часом став розпалювати вогнище.
І стало однооке чудовисько вибирати, котрого б з братів з’їсти. Та хлопці були такі худі, що песиголовець виріш
Читати усе...

Русалчина дитина
Одного разу рибалки спіймали в сіті дитинку. Ото вже здивувались, коли виявилось, що вона жива! Та коли понесли її до хати, то дівчинка стала плакати, а коли опускали у воду, то вона сміялася і гралася.
Здогадались рибалки, що це донька русалки і відпустили її до матері з з
Читати усе...

Волошки — русалчині квіти
Тепер такого нема, щоб десь русалки хлопця залоскотали чи якась нечиста сила людей лякала, а раніше всяке траплялося, і чого тільки між людей не наслухаєшся.
Але то було дуже давно, коли ще ходили по світу русалки і всякої нечисті кругом було багато. Щоліта, як наставала
Читати усе...

Два куми
Жили собі в сусідньому селі два куми. Вони дуже дружили, усе разом ходили, допомагали при біді один одному.
Одного дня пішли вони сушити сіно на поле. Погода була добра, так що сіно гарно підсихало. Раптом один кум каже другому, що він іде додому, бо має якусь невідкладну с
Читати усе...

Чорт-баранчик
Один чоловік повертався з ярмарку п’яний. Їхав собі на коні. Надворі було тихо, ніде ані вітерець не шелеснув, ані пес не загавкав. Місяць світив дуже ясно.
Цей чоловік побачив баранчика, а побачивши, подумав, що то його діти, які пасли отару на пасовиську недалеко від дом
Читати усе...

Чорти-мірошники
Один чоловік повіз у млин молоти жито. Їде полем, коли ж стоять млини. То й води тут не видно ні якої, а млини стоять. «Що за чорт?» — думає собі.
Аж ось вискакують їз цих млинів мірошники... а то не мірошники, а рогаті. Той до себе тягне:
— Їдь до мене! Їдь до мене!
— Чор
Читати усе...

Скарб у скрині
Були собі убогий чоловік та жінка, і мали вони двоє діток: синка і маленьку дочку Палазю. Пішов якось чоловік на заробітки, а жінку з дітьми дома залишив. І до того вони дожились, що вже і їсти нічого. Спекла жінка з останнього борошна два коржі — ото і все.
От сидять вони р
Читати усе...

Зачарований льох
Це було давно, ще за часів кріпаччини. Там, де зараз височіє у Боремлі старий замок, стояв колись розкішний панський палац. Жили там пани Чацькі, а в них була наймичка Мелашка з маленькою дитиною.
Якось у Великдень, ще й сонце не сходило, вийшла Мелашка з дитиною у двір і ба
Читати усе...

Золота корона
У лісі Закалівка, недалеко від села Садки на пагорбах, є урочище Пушкарі, яке омивають води річки Джурин. Після оранки тут знаходять черепки посуду, кам’яні сокири, кремінні рубила, наконечники стріл.
Старі люди розповідають, що тут закопана золота корона. А було так...
Читати усе...