ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ

Фауна (26 )

Маскування тварин

Я дуже люблю грати в хованки. Але як би я не ховався, друзі мене все одно знаходять. А от би навчитися ховатися, як це вміють багато представників тваринного світу. Маскування тварин дуже сильно допомагає їм вижити, так що ніякий ворог не страшний, бо він їх просто не помічає.<
Читати усе...

Чому бджоли та інші комахи гудуть?

Гудіння комах - це звук їх працюючих крилець. Деякі комахи махають крильцями повільно, наприклад метелики (8-12 помахів в секунду), тому звук не виникає.
Інші ж комахи, наприклад комарі, б'ють крильцями дуже часто. У комарів, які роблять крилами 600 помахів в секунду, гудіння
Читати усе...

Чому хамелеон змінює колір

Наділила природа хамелеона здатністю автоматично змінювати свій колір від яскраво-зеленого до сіро-чорного або жовтого в залежності від поверхні, на якій він знаходиться?
Як це не дивно, колір не залежить від оточення!
Хамелеон просто не звертає на це ніякої уваг
Читати усе...

Зимівля риб

До настання зими все живе готується по-своєму: перелітні птахи відлітають на південь, лісові звірі запасаються теплими шубки і запасами їжі, а деякі і затишними містечками для зимової сплячки. А як же зимують риби? Адже річки і озера на довгі зимові місяці покриваються товс
Читати усе...
Друзів люблять не за красу

Жаба у багатьох викликає неприємне відчуття. Так, дійсно вона некрасива - незграбна, з пухким тілом. Але це ще півбіди. Жабі постійно супроводжує погана слава - мовляв, від неї на руках з'являються бородавки. У цей досі багато хто вірить.
Але це ще не все. В одній дуже науко
Читати усе...

Чому ворона вважається шкідливою птахою?

Стосовно більшості птахів ми відчуваємо тепле почуття і вважаємо їх друзями людини. Але коли мова йде про ворону, наш настрій змінюється. Нам відомо, що фермери виставляють лякала в надії на те, що вони утримають цих птахів на чималій відстані.
Хоча ворони і приносять д
Читати усе...

Осіння міграція птахів

Осінь - час, коли перелітні птахи вирушають у далеку дорогу, долаючи тисячі кілометрів від тих місць, де вони з'явилися на світ.
Ось кілька цікавих фактів про такі подорожі.
Багато птахів, наприклад, такі як журавлі і гуси летять зграями у вигляді V-образного кл
Читати усе...

Цікаві факти про собак

Частота серцевих скорочень у вашій собаки становить від 70 до 120 ударів в хвилину. Середня частота людського пульсу становить від 60 до 80 ударів.
Здорова доросла собака має 42 зуба. Здорова людина має 32.
Собаки не потіють як люди, вони мають потові залози тільки на под
Читати усе...
Цікаві факти о цуценятах

Якщо ви любите цуценят, то ви, ймовірно, витрачаєте на них настільки багато часу, наскільки це можливо, і, без сумніву, вам сподобається дізнатися більше про них. Незалежно від вашого рівня знань, ви, напевно знайдете щось цікаве для себе, і дещо краще дізнаєтеся кращого друг
Читати усе...

Маловідомі факти про Божу корівку

8 маловідомих фактів про Божу корівку:
Факт 1. У світі існує близько 5000 видів Божих корівок. Вони бувають жовтого, оранжевого, коричневого або навіть повністю чорного кольору. Деякі види взагалі не мають плям, або ж вони зливаються між собою.
Факт 2. Згідно з легендою
Читати усе...

Найбільший комар в світі

Вчені з Китаю виявили величезного комара, розмах крил якого сягає 11,15 сантиметрів. Даний комар є найбільшим в світі серед цього виду комах, повідомляє газета South China Morning Post.
Москіта виявили в горах південно-західної провінції Сичуань в серпні минулого року під час експе
Читати усе...

Цікаві факти про метеликів

З незапам'ятних часів метелики асоціюються з весною, красою, вічністю. Вони були символом невмирущості, щастя, вірності, любові, а деякі молодята в сучасний час відпускають метеликів на весіллі замість голубів. Ці загадкові і безперечно гарні істоти є джерелом поетичного н
Читати усе...