ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ

Природні явища (16 )

Незвичайний дощ.

Потрапляти під дощ, особливо холодний, не завжди приємно. Але бувають ситуації і гірше. Уявіть, що на тебе можуть падати не краплі дощу, а ... тварини і комахи. Такі незвичайні дощі йдуть в різних куточках планети, лякаючи очевидців раптовими «викидами» жаб, змій і риб.
Нап
Читати усе...

Які бувають сніжинки?

У снігопад мільйони сніжинок падають на землю, і до сих пір не вдалося знайти двох однакових. Так як же виходить це крихке диво? З цієї розповіді ти дізнаєшся які бувають сніжинки.
Основа для формування сніжинки - її крихітне ядро - це крижані порошинки в хмарах. Спочатку
Читати усе...

Ось так бурульки!

Одна з прикмет весни - капає з дахів бурулька. Хоч і не можна, я дуже люблю крадькома лизнути її. А недавно я дізнався, що є величезні бурульки в кілька десятків метрів завдовжки. Спробуй таку лизни!

Як утворюються бурульки?
Як правило, бурульки утворюються на даху
Читати усе...

З чого зроблений град?

Це не просто тверді грудочки льоду, насправді град складається з декількох шарів, як цибулина. Це робить його неймовірно жорстким і дозволяє виростати до великих розмірів, який стає дуже руйнівним. Град часто плутають з гранулами льоду - замерзлими дощовими краплями.
Читати усе...
Чому вода в гейзері гаряча?

Навіть якби з гейзера не била в повітря величезна струмінь води, він все одно залишався б одним з найбільш цікавих чудес природи. Гейзер дійсно є гаряче джерело, а гарячий джерело - це вже само по собі дивно. Ось отвір в землі, наповнене гарячою водою. Звідки з'являється ця во
Читати усе...

Мертве море

Мертве море, яке насправді є озером, - дивовижне місце. Воно лежить на 400 м нижче рівня Світового океану і утворилося під впливом потужних тектонічних сил.
Замкнуте басейн, який не має стоку, абсолютно справедливо називається Мертвим, тому що в ньому немає ніякого життя,
Читати усе...

Що викликає землетрус?

Всі добре знають, що землетруси - це стихійні лиха, досить часто трапляються то в одному, то в іншому місці на нашій планеті, Земля починає тремтіти під ногами, в ній відкриваються широкі тріщини, схожі на бездонні ущелини, гойдаються і руйнуються будинки та інші будівлі. Дея
Читати усе...

Чому лава гаряча?

Земля в центрі - дуже гаряче місце. Якби ми могли наблизитися до центру Землі на 48 км, температура там була б 1200 градусів Цельсія. У ядрі, або центрі, Землі температура досягає 5500 градусів Цельсія. При такій температурі камінь існує в розплавленому стані.
Лава - розплавле
Читати усе...
Як виник Ніагарський водоспад?

Ніагарський водоспад знаходиться на річці Ніагара в 25 км на північний захід від міста Буффало, штат Нью Йорк. Річка Ніагара впадає в озеро Ері, поєднуючи чотири Великих Озера з озером Онтаріо.
Приблизно в середині свого 58кілометрового шляху її швидка течія перериваєть
Читати усе...

Що таке веселка?

Веселка - одне з найкрасивіших явищ природи, і люди вже давно замислювалися над її природою. Навіть Аристотель, давньогрецький філософ, намагався пояснити причину веселки. Сонячний промінь або звичайний промінь білого світла в дійсності є поєднанням всіх кольорів. Ти, нап
Читати усе...

Цікаві факти о цунамі

Цунамі це одна з найнебезпечніших природних катастроф, яких не можете уникнути, якщо ви живете поруч з океаном. Слово «цунамі» асоціюється з Японією, саме ця країна найчастіше страждає від високої води. Існує кілька цікавих фактів про цунамі, про які ви ще не чули.

<
Читати усе...

Північне сяйво

Північне сяйво - одне з найефектніших уявлень, яке розігрує перед людиною космічний простір.

Природний магнетизм
Північне сяйво недарма називають полярним, адже виникає воно не тільки на Північному полюсі Землі, але і на Південному. Залізне ядро, яке складає ос
Читати усе...