ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Як дружко ворожбита випередив
Як дружко ворожбита випередив

Давно це сталося. В одному із селищ, у якому жив ворожбит, якось зібрались гуляти весілля. Та до церкви треба було йти якраз повз ту хату, де жив ворожбит, бо іншої дороги не було. Селяни й стали казати дружку нареченого, що треба якось обійти цю хату.
А дружко і відмовляє: «То пусте, мені весілля треба вести селом, а не городами. Треба, щоб усі бачили наречених!».
Так ніби з гонору сказав. А не признався, що й він дещо знає. А люди стали бідкатися поміж собою: «Ой, щоб не наробив наш дружко лиха. Скільки весіль відбувалось, і всі, кому треба, ту хату минають і йдуть городами, і ніякого стида не мають. Пустить, клятий ворожбит, усіх вовками, то й буде по гонору».
А треба сказати, що дружко був з іншого села. І там усі добре знали, що кращого знахаря в окрузі немає. Та в цьому селі він був невідомим, так собі — чоловік та й годі. Та, незважаючи на це, молодь підтримала дружка, не виказала свого страху і вирішили не обминати хати ворожбита.
Ото вже як рушили, дружко й каже:
— Попередьте мене, як будемо підходити до хати ворожбита.
Люди й показали на кляте місце ще здалеку. Як тільки-но весілля дійшло туди, де дороги сходяться, і ще не всі люди встигли повернути на вулицю, на якій стояла хата, а ворожбит вже у вікно голову виставив. Тут усі й похолонули, а дружко як зиркнув на ворожбита, так у того роги й виросли.
Занепокоївся ворожбит, хотів було витягнути голову з вікна, та де там. Роги великі та ще й закруглені. Молотить він рогами по вікну, ніяк голову назад у хату забрати не може. А люди мимо проходять дивом дивуються, хто б про таке і подумав.
Так і простояв ворожбит, аж поки весілля назад не йшло. А дружко й каже:
— Стоїш, бісова скипа? — А той мовчить, тільки головою мотає. — Знатимеш, як другого разу голову виставляти.
Сказав і зробив так, що ті роги десь поділися. А якби дружко не випередив, то ворожбит міг би усіх вовками зробити.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: