ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Сім’я вурдалаків
Сім’я вурдалаків

В одному селі жили чоловік та жінка і мали семирічного сина. Жили вони дружно й дуже любили один одного.
Серед одноліток їх синочок вирізнявся веселою вдачею та допитливістю.
Якось у тому селі з’явився чоловік. Оселився він у старій давно покинутій хаті. Бачили його рідко та й то пізно увечері. Чим займався — ніхто про це не відав.
От хлопчику і спало на думку познайомитися з тим чоловіком. Нікого не попередивши, пішов він до незнайомця, та обидва вони і зникли. Усім селом шукали хлопчика, та де там! Мати з батьком від горя аж почорніли.
Минуло кілька днів і якось уночі батькові почулося ніби хтось ходить попід вікнами. Дружина вже спала, то він взяв рушницю і вийшов із хати. А вранці під вікнами жінка побачила мертвого чоловіка і заголосила на весь світ.
Усіх здивувала раптова смерть людини, та що було робити, поховали його. Тільки одна старенька бабуся-знахарка порадила жінці, яка втратила і дитину, і чоловіка, навколо ліжка накреслити коло і, що б уночі не трапилось, не виходити за нього. Невтішна жінка таки послухала цієї поради і ще звечора зробила так як наказувала їй старенька.
Тільки вночі вона раптом прокинулася від стуку у віконце. Глянула туди і побачила свого любого синочка, який просився до хати. Тут вже жінка про все забула і кинулася відчиняти двері. А наступного дня і її знайшли мертвою.
Ще більше здивувалися селяни, всі зрозуміли, що тут щось нечисто, та пояснень ні в кого не було.
Минуло кілька днів і під вечір люди побачили хлопчика, який зник. Чутка про його повернення миттю облетіла все селище. Багато людей зібралося у хаті, де дали притулок бідоласі. Всі, як могли, втішали хлопчика, намагались пригостити чимось смачненьким. Та хлопчик поводився якось дивно: він мовчав і ніби нічого не чув, зовсім не їв, і навіть ласощі його не цікавили. Він не зводив очей від дочки сусіда, маленької пухленької чотирирічної Марійки. І щось неприємне було в його, погляді.
Незабаром прийшла та сама бабуся-знахарка, вона принесла духмяні галушки з часником, і, як тільки поставила їх на стіл, хлопець вискалився і, підхопившись, наче ошпарений вибіг із хати.
— Так я і думала, — сказала старенька. — Вони стали вурдалаками.
У хаті, за порадою знахарки, намалювали свяченою свічкою коло, і всі зібрались у ньому. І недаремно, бо скоро стали заглядати у вікна вурдалаки: і батько з матір’ю, яких поховали, і їх хлопчик.
Перелякані люди з молитвами простояли в колі до першого співу півня. А вранці наробили осикових кілків, пішли на цвинтар і повстромляли їх у серця вурдалаків. Тільки хлопчика-вурдалака вони не знайшли і більше ніколи про нього ніхто не чув.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: