ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Болячка
Болячка

У давні часи траплялося багато всяких чудес. Опришки ходили, дивні хвороби з’являлися й інше таке.
Так-то сталося, не за нашої пам’яті, що в нашому краю завелася дуже страшна хвороба. Люди вмирали, як мухи восени. Не знали, куди звернутися, що робити, чого чекати.
Хтось порадив, що треба лишити село й тікати в ліс. Люди зібрались і пішли у хащі лісу. Поробили курені і стали жити там. І справді перестали хворіти та вмирати.
Між цими поселенцями був один господар, якого звали Юра. Він вже тиждень жив у хащах, як у Бога за пазухою. Але минув тиждень, хліб закінчився і треба було йти в село, щоб напекти хліба.
Був весняний день. Юра зайшов у село. Всюди тихо, жодної живої душі нема, тільки пси залишилися в селі. Юра прийшов до своєї хати й почав місити тісто на хліб. Як вже всадив хліб до печі, почув у дворі велике гавкання. Вибіг Юра, а там сільські пси оточили великого ловчого пса й тут його зараз роздеруть.
Шкода стало Юрові пса. Взяв кілок у руки, розігнав сільських псів і захистив ловчого пса.
— Ходи сюди, небоже, — сказав йому, — я тебе нагодую, забинтую рани, що тобі зробили твої приятелі.
Завів його до хати, налив молока, замастив рани й позабинтовував. Пес вихлебтав молоко, ліг біля печі й став чекати, коли упорається із своїми справами господар.
Юра, напікши хліба, зібрався йти до лісу. А пес до нього й каже людською мовою:
— А куди ти зібрався?
— Та йду до родини в ліс, — сказав страшенно переляканий Юра.
— Нікуди не йди! Знай, що ту болячку я ширив між людьми. Але за те, що ти мене так пожалував, нагодував і позабинтовував рани, тепер лишу цей край, Можете спокійно вертатись у ваші хати, нікому нічого не станеться!
І великий пес зник. Чоловік стояв, тримаючи хліб, ні живий, ні мертвий. Коли отямився — пса ніде не було. Юра поклав хліб, а сам побіг у хащі. Розповів людям, що сталося, і повернулись вони до села й почали вести своє мирне життя.
А болячка перестала ходити.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: