ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Пігмаліон
Пігмаліон

Колись на острові Кіпрі був великий митець Пігмаліон. Жив він самотньо, родини не мав і навіть не думав одружуватись, бо гордував жінками. Дізналась про це богиня кохання Афродіта, розгнівалась і надумала покарати зухвальця.
Єдиною втіхою Пігмаліонові було різьбярство. У довгі години виснажливої праці він був справді щасливий. Якось — і, певне, на те була воля богині! — взявся він різьбити з найкращого мармуру, яким славився острів Парос, жіночу постать, таку гарну, вродливу, що подібної і на світі немає.
Пігмаліон працював натхненно, невтомно, забуваючи про все на світі. І з кожним днем, що далі він різьбив, що більше зрізав упевненою рукою зайвих скалок з великої мармурової брили, то виразніший ставав образ прекрасної жінки.
Нарешті сніжно-біла статуя була готова. Якої дивної вроди в неї обличчя, яке високе ясне чоло, які виразні очі! Вона наче жива, здається — зараз милі вуста всміхнуться ласкаво, а ніжні руки простягнуться до нього, її творця.
Збентежено дивиться Пігмаліон на свій витвір, і серце йому завмирає від незнаного щастя. О, якби боги вселили в камінь людську душу! Чи йде куди Пігмаліон — щойно ступне за поріг, як уже рветься душею назад. А повертаючись, завжди приносить своїй красуні дарунки.
Але ніщо не могло зворушити статуї, вона стояла мовчазна і нерухома, байдужа до прикрас і дарунків.
Настало свято Афродіти.
— О могутня Кіпрідо *1! Тобі все підвладне в світі. То зроби так, щоб моєю дружиною стала... — Пігмаліон знітився, не насмілюючись просто сказати: «та, що я вирізьбив з мармуру». Зітхнувши, він повів далі: — схожа на ту, що я вирізьбив з мармуру.
Проте Афродіта, яка незримо була на святі, зрозуміла митця й дала йому доброзичливий знак.
Мерщій подався Пігмаліон додому, до своєї мармурової красуні. Від його дотику твердий мармур м’якшав, як м’якшає бджолиний віск під променями сонця.
Незабаром увесь Кіпр відсвяткував весілля Пігмаліона і Галатеї — так почали звати красуню. І, кажуть люди, першим гостем на тому весіллі була золота богиня Кіпріда.

*1 Кіпріда, або Афродіта — богиня кохання і вроди. Вона народилася з
морського шумовиння біля острова Кіпру. Тому й звалася часто Кіпрідою.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: