ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Благорозсудливий розбійник
Благорозсудливий розбійник

Багато розбійників і злодіїв ховалося в ущелинах диких гір і серед пустель за стародавніх часів.
Одного разу, під час подорожі до Єгипту, Діва Марія, Святий Иосиф і Дитятко Христос шукали собі притулку на ніч в пустелі. Але вона була глуха й безлюдна.
Лише вічні зорі з любов'ю дивилися на свого Творця, але Господеві угодно було поки що не відкривати перед світом величі Своєї: Його Мати і Святий Йосиф були дуже зморені і поволі йшли в темряві ночі, шукаючи очима жаданого вогника, що дав би їм надію на відпочинок.
Аж ось блиснув сподіваний вогник. Подорожні пішли на нього і дійшли до хатини. Постукали. Двері відчинила смуглява молода жінка з сумним обличчям. Вона перелякано почала умовляти втомлену Святу Родину:
— Не входьте сюди, мій чоловік - страшна людина: він жорстокий вбивця, провідник ватаги таких самих, як і він. А в Тебе ще й дитина на руках,— звернулася жінка до Богоматері — тікай швидше звідси!
— Бог збереже нас, ми залишимося тут,— відповіла втомлена Мати Божа, і Вони залишилися в хатині.
Мати Божа попросила води, щоб скупати Ісуса. Жінка подала воду. Пречиста Мати викупала Сина. Тієї хвилини в колисці заплакала дитина господині. Схвильована жінка взяла на руки свою дитину. Глянула на неї Мати Божа і бачить, що мале тільце вкрите гнійними струпами й болячками. Вона взяла хворе малятко і викупала в тій воді, в якій купала Христа Спасителя.
Зі здивуванням і страхом побачила господиня хати, що тіло її хлопчика зовсім очистилося, на ньому не залишилося жодного струпика.
— Хто ж Ви такі? — спитала жінка подорожніх і не дістала відповіді.
Опівночі зчинився крик, галас, і в хату вдерлася ватага п'яних, озброєних ножами людей. На чолі їх був отаман — господар хати. Вовчим хижацтвом биснули йому очі, коли він побачив несподіваних чужих людей.
«Хоч мала, а таки буде здобич» — промайнуло в розбійниковій голові.
Дружина мовчки взяла його за руку і підвела до колиски їхнього сина, який спокійно спав. Батько побачив, що син його - чистий від струпів.
— Що це? Яким чином? — спитав розбійник дружину. Вона мовчки показала рукою на Божу Матір.
І ніякої шкоди Святій Родині розбійиик не заподіяв.
На ранок подорожні зібралися в дорогу.
Несміливо підійшов господар хатини до Божої Матері і подав їй гаманець із золотом:
— Здасться Вам у дорозі,— сказав розбійник. Але велично відвела його руку Божа Мати.
— Богові не треба грошей,— промовила Цариця Небесна, і Свята Родина пішла далі.
Не знала тоді мати зціленої дитини, що через тридцять років син її буде розп'ятий на хресті праворуч Спасителя, що син її, розбійник, покається, і Господь простить йому все і скаже: «Нині будеш зі Мною в раю».Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: