ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Історія праски.
Історія праски.
Праска
Добре виглядати хочеться всім, навіть нашим далеким предкам. Тому в усі часи існували пристосування, які зараз замінив праска.
Історія праски почалася дуже давно. Спочатку для розгладження одягу використовували плоский камінь. Вологий одяг, придавлений таким «праскою», висихаючи, позбавлявся частини складок.
Або сиділа дівчина-красуня на скрині, а під нею випрану білизну стопкою складено. Не просто так сидить - білизна відпрасовувається. На спідницях кожну складочку приминали прутиками або камінчиками-грузилами.
Першою попередницею праски була ... сковорідка! У неї насипали гаряче вугілля, і, взявшись за ручку, нею гладили. Звернення з таким праскою вимагало певної вправності: мало того, що це було просто незручно, так ще вуглинки і іскорки весь час норовили вистрибнути з «сковорідки» і залишити на одязі діри.
У Росії було своє пристосування для прасування. Рубель - рифлена дошка. На качалку намотували тканину, потім товстою плашкою з зазублинами тканину розгортали.
До середини XVIII століття з'явився праска з вугіллям, що горить всередині. З боків такого пристосування робилися отвори. Подуєш в дірочку, вугілля розпалюються. Всі праски того часу відрізнялися неабиякою вагою, так що прасування перетворювалося на справжню фізкультуру з підняттям тяжкості. Адже вага деяких прасок був 10 кілограм. Але були і «малятка» з половину долоні для манжет, комірців і мережив.
Пізніше вигадали парові, газові і навіть спиртові праски. І ось, нарешті, в 1882 році Генрі Сілі запатентував електричну праску. Після цього почалася історія праски, до яко ми звикли в повсякденному житті. Хоча недоліки у цього винаходу теж були: примхлива техніка била струмом. Через десять років праску оновили. Вставивши в нього нагрівальну спіраль, надійно ізольовану від корпусу.
З тих самих пір конструкція праски практично не змінювалася, хіба що удосконалювалися окремі деталі. Наприклад, придумали регулятор температури, завдяки якому нагріває спіраль може відключитися. Додали до праски зволожувач. Якось навіть був запатентований музичний праска, покликаний мелодійними звуками скрасити нудний процес прасування білизни.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: