ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Безпека при запуску феєрверків
Безпека при запуску феєрверків
Феєрверк
Як весело в Новий рік! Виблискують феєрверки, вогненним фонтаном розсипається бенгальський вогонь. Але, на жаль, завжди знаходяться хлопці, які в цей час потрапляють до лікарні. А все тому, що вони не дотримуються елементарних правил безпеки.
Навіть бенгальський вогонь може обпекти шкіру або спалити волосся. Чому? Алюмінієві палички покривають шаром алюмінієвої крихти, змішаної зі слабким пальним. Коли свічку підпалюють, горить і іскритися якраз ця крихта. Але частинки алюмінію настільки дрібні, що згоряють миттєво. Тому від них нічого не може спалахнути. Але буває, що алюміній роздрібнили недостатньо дрібно, тому іскра не гасне до того, як приземлиться на яку-небудь поверхню. Тому користуватися ними можна тільки на безпечній відстані від легкозаймистих предметів. І обов'язково тримайте палаючий вогонь на витягнутій руці - подалі від шкіри і волосся! Як тільки паличка догоріла, не кидайте її на стіл або підлогу! Паличку від бенгальського вогню треба відразу опустити в посуд з водою, під кран або сніг.
Хіба може бути небезпечною звичайна хлопавка? - запитаєте ви. Дійсно, хлопавки є одним з найбезпечніших феєрверків. Але, тим не менш, завжди треба пам'ятати, що швидкість руху вмісту хлопавки в початковий момент досить велика. Тому ніколи не направляй хлопавку в обличчя глядачів (можна пошкодити їм очі).
Ніколи не застосовуй її поблизу полум'я свічок або розпечених спіралей (може спалахнути серпантин або конфетті).
І запам'ятайте: підриваючи хлопавку треба тримати її на витягнутій руці під кутом мотузкою вниз, а іншою рукою різко смикнути за шнур.
У нас в країні заборонено продавати піротехніку дітям до 14 років. Але ж у двір феєрверки можуть принести і дорослі хлопці, коли ви гуляєте одні, без дорослих. Кожен сподівається, що з ним нічого поганого не станеться. Але ніхто не застрахований від нещасного випадку.
Якщо ракета не стартувала, або впала не треба всім разом бігти до неї. Тим більше брати її в руки і заглядати всередину, намагаючись з'ясувати, в чому причина. Вона може розірватися в самий невідповідний момент.
Ніколи не стійте під деревами, якщо під ними запускають феєрверки. Вони зможуть зрикошетити від дерева.
Прості правила? Так дотримуйтесь їх і від неприємних «сюрпризів» в новорічні дні ви будете застраховані!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: