ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Які бувають сніжинки?
Які бувають сніжинки?
Сніжинка
У снігопад мільйони сніжинок падають на землю, і до сих пір не вдалося знайти двох однакових. Так як же виходить це крихке диво? З цієї розповіді ти дізнаєшся які бувають сніжинки.
Основа для формування сніжинки - її крихітне ядро - це крижані порошинки в хмарах. Спочатку з'являються крихітні кристали, чисті і прозорі. Слідуючи за повітряними течіями, вони переміщаються в повітрі у всіх напрямках. Поступово ці кристалики «приклеюються» один до одного, поки їх не набереться сотня або навіть більше. Коли розміри змерзлих крижинок виявляються досить великими, вони починають повільно опускатися до землі. Ці скупчення крижинок і називаються сніжинками.
Скрип снігу - це всього лише шум від розчавлює кристаликів. Окремо кожен з них такий малий, що, ламаючись, видає звук, не доступний людському вуху. Але мільярди розчавлених сніжинок створюють цілком виразний скрип. Скрипить сніг тільки в мороз, і чим він сильніший, тим скрип голосніше. Адже посилення морозів робить крижані кристалики більш твердими й тендітними. При кожному кроці крижані голки ламаються.
Сніг не що інше, як замерзла вода. Чому ж він не схожий на лід? Так як сніжинки складаються з маленьких кристаликів льоду, світло відбивається від їх численних граней. Тому і здаються вони білими, а не прозорими.
Не буває п'ятикутних або семикутних сніжинок, всі вони мають строго шестикутну форму. І ці форми дивно різноманітні. Всі вони поділяються на кілька груп: це зірочки, пластинки, стовпці з наконечниками, голки і так далі. Від чого залежить форма сніжинок? Від кліматичних умов місцевості. Через різного співвідношення тепла і вологи сніжинки набувають різну форму. Там, де клімат тепліший - сніжинки красивіші. Звичайна сніжинка важить близько міліграма, хоча бувають винятки. У 1944 році в Москві випали сніжинки, які закривали повністю долоню і нагадували пір'я страуса.
Це цікаво:
• Більше половини населення земної кулі ніколи не бачили снігу, хіба тільки на фотографіях.
• У зимовий час сніг відбиває від поверхні Землі до 90 відсотків сонячних променів, направляючи їх знову в космос, тим самим не даючи Землі прогрітися.
• У Японії на острові Хоккайдо існує єдиний в світі музей сніжинок.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: