ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Колір наших очей
Колір наших очей
Очі
Око - це один з найбільш чудових органів нашого тіла. Він являє собою щось на зразок фотокамери, з регульованим отвором для того, щоб впускати світло, з лінзою-кришталиком, який фокусує світлові хвилі, щоб вийшов зоровий образ, з чутливої плівкою, на якій ці образи вкарбовуються.
Форма його майже ідеально кругла, лише трохи опукла в місці, пропускає світло всередину очі. Ця опуклість покрита рогівкою. Рогівка прозора. Вона переломлює світлові промені при попаданні в око. Так як вона захищає очі, вона дуже чутлива. Якщо на неї потрапляє пил або бруд, ми це відразу відчуємо і постараємося якомога швидше видалити сторонні частинки.
«Фотоплівки» є сітківка. Вона складається з десяти дуже тонких шарів клітин і вистилає всю внутрішню частину ока.
Для того, щоб регулювати доступ світла, в оці є райдужна оболонка і зіниця.
Райдужна оболонка - це забарвлений гурток в оці, а зіниця - чорна точка в його центрі.
Розмір зіниці регулюється райдужною оболонкою, яка звужує отвір до розміру вушка голки при яскравому освітленні і, навпаки, розширює його в сутінках. Відразу ж за райдужною оболонкою і зіницею розташовується кришталик, який дуже схожий на лінзу лупи.
Кришталик еластичний і може пристосовуватися в залежності від того, далеко чи близько ми знаходимося від розглянутого предмета. Саме в кришталику світлові промені заломлюються, щоб потрапити в фокус на сітківці.
Коли ми дивимося людині в очі, перш за все ми помічаємо колір райдужної оболонки. Вона має фарбувальний пігмент, щоб захиститися від світла. Велика частина пігменту знаходиться на задній частині райдужної оболонки, а в передній частині його майже зовсім немає. Так як верхня оболонка ока прозора і поглинає червоні і жовті хвилі світлового спектру, то світло, що відбивається містить пігмент частини, здається блакитним. Блакитний колір - це просто відображення пігменту з задньої частини райдужної оболонки.
Якщо пігмент з роками так і не починає вироблятися верхньою частиною райдужної оболонки, вона так і буде продовжувати виглядати блакитний. Але якщо пігмент все ж починає утворюватися у верхній частині, то оболонка стає коричневою.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: