ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Техніка безпеки на кухні
Техніка безпеки на кухні
Дитина на кухні
Давай відправимося в одне з найцікавіших місць твого будинку - кухню. Там бабуся або мама, навколо все блищить і приманює приємними запахами, щось булькає ... Це тобі тільки здається, що ти тут все знаєш і все цілком зазвичай. Насправді кухня таїть в собі безліч небезпек. А так хочеться іноді почастувати своїх, утомлених після робочого дня батьків, чимось смачненьким. Щоб собі не нашкодити, користуйся технікою безпеки на кухні.
Газова плита
Газ видно, тільки поки він горить. А якщо ти ненавмисно повернув вентиль, але не запалив полум'я, або щось загасило вогонь під час приготування їжі, наприклад,втік через край компот - газ буде виходити непомітно прямо в кухню. Це дуже небезпечно! Вдихаючи його, можна отруїтися! А якщо газу вийшло багато, то він може вибухнути від найменшої іскри. Тому будь уважний! Ні в якому разі не пали вогонь! Дізнатися, що газ «втік», можна по запаху - тоді відразу відкривай кватирку!
Важливо знати, де розташовується газовий кран. Попроси батьків показати, де і як він перекривається в разі витоку газу.
Гарячий матеріал.
Пам'ятай, що сковорідки, каструлі, конфорки електроплит дуже гарячі! Навіть після того, як плиту вимкнули. Не перевіряй пальцями їх температуру!
Тримайся подалі від сковорідки з розпеченим маслом. При попаданні в масло води утворюються бризки!
Для того щоб зняти з плити гарячу каструлю або чайник або просто підняти кришку, візьми рушник, спеціальну прихватку або рукавицю - тільки уважно слідкуй, щоб їхні краї не торкалися вогню! Після цього прибери їх подалі від плити.
Якщо все-таки ти обпікся, насамперед швидше підстав обпечене місце під струмінь холодної води.
Гострі предмети.
А скільки на кухні колючо-ріжучих предметів - позаздрить будь-який «ніндзя»! З ними потрібно поводитися украй обережно. Якщо падає ніж, не намагайся його зловити, бо в більшості випадків це закінчиться лише глибоким порізом. Краще взагалі залишити цю частину приготування страви для дорослих.
Але іноді гострі поверхні виникають раптово - чашка або тарілка розбилися під час миття посуду. Ні в якому разі не чіпай осколки руками! Візьми віник, обережно змети їх в совок і акуратно викинь у відро для сміття.
Якщо все-таки порізався, обробив ранку перекисом водню і наклади бактерицидний пластир або бинт.
Електричні прилади.
Завжди вимикайте з розетки електричні прилади після роботи з ними! І ні в якому разі не розташовуйте всередину міксера, кавомолки та м'ясорубки предмети, а тим більше свої пальці!
Отруйні речовини.
У шафках ховаються справжні скарби, які так і просяться до тебе в рот. Запам'ятай: не можна нюхати або пробувати на смак баночки і пляшечки з такими написами, як: «оцет», «есенція»!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: