ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Будова волосся людини
Будова волосся людини
Волосся
Ти знаєш, хто самі волохаті створіння на планеті? В голову відразу приходять кішки, собаки ... А ще, виявляється, людина! Все наше тіло, за винятком губ, долонь і поверхні ступень вкрите волоссям. У дорослої людини їх близько 5 мільйонів. Виявляється, стільки ж волосся і у мавп, тільки у них вони набагато довше.
Будова волосся людини
У нашому тоненькому волоссі дуже складна будова. Якщо подивитися на них в мікроскоп, то можна побачити, що вони зовсім не гладкі, а лускаті. Ці лусочки перекривають один одного, як черепиця на даху. Якщо вони лежать щільно - то волосся шовковисте і блискуче. Якщо ж вони пошкоджені, наприклад, через сушіння гарячим повітрям, то волосся стає ламким і легко плутаються.
Далі йде наступний шар, який складається з подовжених клітин, які надають волоссю міцність.
А в центрі кожного волоска знаходиться так зване мозкова речовина, яке називається кератином. До речі, ця речовина входить до складу пташиного пір'я, котячих кігтів і наших нігтів!
У волоса є і невидимі частини, наприклад, корінь, який розширюючись до низу, утворює волосяну цибулину. Клітини в ній розмножуються і волосся росте!
Навіщо нам волосся?
Брови, вії, волоски в вухах і носі захищають наші очі, вуха, ніс від пилу. Волосся на голові оберігають в спеку від сонячного удару, а в морози від переохолодження. Коли людина мерзне або лякається, волоски на його тілі «стоять дибки». Це залишилося від тих часів, коли волосяний покров у людини був добре розвинений. Крім того, всі волоски оточені найтоншими нервовими закінченнями і є органами дотику.
Швидше за все волосся росте від 14 до 30 років. Так що якщо ви хочете відростити косу зробити це краще за цей час. До речі, найбільша коса в світі належить ... чоловікові. Це житель Таїланду, довжина його волосся - 5 метрів 79 сантиметрів.
Чому волосся людини такі різні?
А ось яке у вас волосся - пряме або кучеряве залежить від форми стержня волоса. Якщо він круглий - тоді волосся пряме, овальний - хвилястий. Сильно кучеряве волосся виходять при бобовидной формі стержня.
Ти помічав, що в дощову погоду волосся може почати витися? Вся справа в тому, що вода проникає в волосся і змінює структуру його стержня.
Колір волосся залежить від фарбувального їх пігменту (це речовина, що надає колір). Він називається меланін. З віком меланін пропадає, і волосся стає безбарвними. А якщо сиве волосся нам здається сірими або сизим, то це тільки через поєднання забарвлених і знебарвлених ділянок волоса.
Це цікаво:
- Звичайна коса здатна витримати вантаж вагою в 20 тонн. Не дивно, що за старих часів з волосся плели мотузки для підйому великих вантажів.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: