ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Маскування тварин
Маскування тварин
Дивна істота - Паличник
Я дуже люблю грати в хованки. Але як би я не ховався, друзі мене все одно знаходять. А от би навчитися ховатися, як це вміють багато представників тваринного світу. Маскування тварин дуже сильно допомагає їм вижити, так що ніякий ворог не страшний, бо він їх просто не помічає.
Якщо хижаків природа наділила гострими зубами, то маленьких і беззахисних істот вона навчила хитрому способу обману своїх ворогів. Маскування тварин допомагає забарвлення, воно дозволяє їм, зливаючись з навколишніми предметами, рослинами, грунтом залишатися непоміченими. Це явище вчені називають мімікрією.
Багато комах до найдрібніших подробиць повторюють форму паличок або листя. З першого разу важко здогадатися, де висохлий листочок трави, а де ящірка гекон. А на крильцях коників навіть видно «прожилки» листя.
А гусениці п'ядуна виявилися ще тими модницями! Вони прикрашають себе пелюстками квітів, якими харчуються. Гусениці прикріплюють їх шовковими нитками. Коли пелюстки в'януть, гусениці скидають їх і збирають нові.
Багато живих істот, щоб не бути з'їденими набувають схожість з отруйними або огидними на смак комахами. Адже хто, наприклад, захоче на обід боляче жалючу осу? Тому «стати» осою вирішила метелик-стеклянница. У неї дуже схоже забарвлення, розмір, форма і навіть літає вона, як оса. Але її видають вусики, мордочка і відсутність осикою талії. Але щоб це побачити, треба дуже придивитися.
Плоскі риби, плаваючи по добре відомому дну, змінюють своє забарвлення всього за кілька секунд. Вчені штучно створювали їм дно у вигляді шахівниці і рибки брали схожу розмальовку!
Важко помітити в море і морського дракона. Він покритий довгими відростками, схожими на стебла водоростей. Спробуй такого відшукати серед заростей морської трави!
Але рекордсменом зі зміни кольору є морська каракатиця. В її шкірі знаходяться невеликі сумочки з жовтою, коричневою, червоною, чорною фарбою. М'язи каракатиці то стискаються, то розтягуються і вона постійно змінює свій колір під колір водоростей.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: