ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Ось так бурульки!
Ось так бурульки!
Бурульки
Одна з прикмет весни - капає з дахів бурулька. Хоч і не можна, я дуже люблю крадькома лизнути її. А недавно я дізнався, що є величезні бурульки в кілька десятків метрів завдовжки. Спробуй таку лизни!

Як утворюються бурульки?
Як правило, бурульки утворюються на даху, там, де пригріває сонечко. Вода з місця, де температура вище нуля, повільно тече на край даху, де температура нижче нуля. Охолоджувана холодним навколишнім повітрям вода замерзає. На замерзлу краплю натекает наступна, також замерзающая. Потім третя крапля, і так далі. Утворюється маленький крижаний горбок. Ось і виходить бурулька.
Поступово її розмір збільшується. Але якщо тала вода вже не прибуває, а температура повітря зростає - від бурульки залишаються тільки спогади і невелика калюжка на асфальті. А ще бурульки часто падають. Це означає, що вага бурульки більше ніж міцність льоду в місці, де вона почала зростати.

Форми бурульок.
Зазвичай бурулька має форму конуса. Якщо вона росте кілька днів, на ній утворюються кільцеві потовщення. А якщо по бурульці тала вода стікає струмками, на бурульки можуть з'явитися жолобки. Усередині всіх бурульок є порожнина, в якій постійно рухається вода. Чим швидше вона рухається, тим швидше відриваються від бурульки краплі. Коли вода в порожнині замерзає, ми можемо розгледіти в центрі бурульки ланцюжок з повітряних бульбашок.
Уважно розглянь на вулиці бурульку - ось, виявляється, яка вона незвичайна!
Гігантські бурульки.
А є такі бурульки, на які альпіністи навіть роблять запаморочливі підйоми! Так наприклад, канадський альпініст піднявся по бурульок, довжина яких становить понад 20 метрів, в одному з канадських парків. Такі бурульки утворюються, коли замерзають водоспади.
Як же замерзають водоспади, якщо вода в них постійно рухається?
Справа ця довга. Спочатку покривається льодом річка, яка живить водоспад. Перебіг води стає повільніше, через що утворюються крижані затори, зменшується напір і кількість падаючої води. У лід перетворюються і бризки водоспаду - мільйони крапельок води і пара стають льодом на його виступах і берегах. Виходить, що водоспад вже не «падає», а тече все повільніше за полою.
Так, поступово водоспади замерзають, утворюючи крижану стіну, по якій повільно стікає вода, збільшуючи полій. Зверху звисають незліченні бурульки - знизу ростуть величезні крижані брили. Водоспади, які прямовисно падають з уступів великої висоти і не стосуються скель, замерзають особливо красиво - перетворюються у величезні стовпи!

Наприклад, водоспад Фенг (США), замерзаючи, перетворюється в гігантську крижану колону висотою з семнадцатіетажний будинок і завтовшки до восьми метрів!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: