ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Хто розумніший людини?
Хто розумніший людини?
Голуб
Мені завжди здавалося, що розумніше людини нікого немає. Він і пише, і читає ... Хіба можна порівняти його з якимись мошками або пташками? А, виявляється, тисячі років вони використовують такі технології, які люди тільки-тільки намагаються освоїти.

Терміти використовують водневу енергію.
Сучасні вчені витрачають чимало сил, намагаючись знайти нові джерела енергії. Адже корисні родовища вугілля, нафти, газу скоро можуть закінчитися. А терміти вже мільйони років використовують енергію водню.
Ці комахи віддають перевагу на обід деревину. Тому вони - справжнє лихо для дерев'яних будинків в тропічних країнах. Але гризуть вони їх не для того, щоб доставити їх жителям неприємності. В організмі терміту живе приблизно 200 різних видів бактерій. Виходить маленький хімічний завод. Вони переробляють деревину в водень, а потім використовують його енергію. Один з'їдений аркуш паперу перетворюється в два літри водню! Вчені намагаються відтворити вміння термітів, але поки це погано виходить.
Крім того, терміти вміють зводити споруди висотою в десять метрів з унікальною системою кондиціонування. Мурашник нагрівається від сонця і за рахунок форми тунелів повітря переправляється куди необхідно. Є зони гарячого повітря (для теплиць, де терміти вирощують спеціальні грибки), а є де прохолодно. Системам кондиціонування, вигаданими людьми, дуже далеко до подібних досягнень.

Поштові голуби.
Можна заховати поштового голуба в багажнику машини і поїхати з ним за сотні кілометрів в ті місця, де він ніколи не бував. Якщо його відпустити, птах зробить зворотний шлях навіть в 2000 кілометрів. До сих пір вчені намагаються пояснити це явища. Більшість вважають, що вони орієнтуються по магнітних полів Землі.

Жук-бомбардир робить 500 пострілів в секунду.
До досягнень жука-бомбардира дуже далеко всьому сучасному зброї. Він здатний зробити 500 пострілів в секунду! Найсучасніший багатостовбурний кулемет стріляє в п'ять разів повільніше. У кінчику тулуба цієї комахи знаходиться хімічна гармата, якою жук користується, коли відчуває небезпеку. Отруйна рідина вилітає з величезною швидкістю, відлякує і обпікає хижака. Люди подібну технологію повторити до сих пір не можуть. Усередині тіла жука є дві ємності, які наповнюються секретом спеціальних залоз. Коли жук змішує їх в спеціальній камері, вони негайно вибухають і гаряча отруйна струмінь викидається в ціль, варто тільки відкрити клапан.

Таланти каракатиці.
Каракатиця живеться несолодко. І люди і хижаки вважають їх дуже смачними. Щоб вижити, їм доводиться придумувати таку хитрість, яка нікому не снилася. Вони вміють змінювати не тільки колір шкіри, але і її фактуру. На каменях вони стають шорсткими, а в водоростях волохатими. Як їм це вдається? Кожен сантиметр тіла каракатиці схожий на маленький плоский телевізор. Звичайно, головоногі не можуть вирощувати на собі справжні рідкі кристал. Шкіра тваринного складається з великої кількості різнокольорових шарів, а дрібна мускулатура під керуванням нервової системи змушує різні верстви розтягуватися і стискатися. Накладаючись один на одного, кольорові лусочки каракатиці можуть створити всі існуючі кольору. Швидкість роботи м'язів молюска достатні для того, щоб каракатиця могла працювати справжнім телевізором і показувати телесеріал з такою ж швидкістю зміни картинки, як у звичайного екрану: близько 25 кадрів в секунду.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: