ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Перлові скойки
Перлові скойки
Перлові скойки
Дві стулки утворюють будиночок. Хто в будиночку живе? Перлові скойки! Перлові скойки- це молюски, що мешкають в річках. Вони люблять чисту воду, а в забрудненій швидко гинуть. Так трапляється, коли в річки потрапляють нафту або отруйні речовини.

Перлові скойки зберігають в собі таємницю. Ім'я їй - перли. Бачите, як виблискує перламутр на внутрішній поверхні раковини? Ось з нього і народжується перлина. Відбувається це випадково. У стулковий «будиночок» потрапляє піщинка і поступово обростає тонкими шарами перламутру.

Перлові скойки ростуть дуже повільно - один міліметр на рік. Ще повільніше росте перлина - один міліметр за п'ять років! Найголовніше - перли зустрічається рідко, в одній - двох раковинах зі ста. Уявіть собі, скільки потрібно погубити молюсків, щоб зібрати десяток перлин ?! Сумно, але зовсім недавно шукачі перлів так і надходили, знищивши сотні тисяч жемчужниц.

Щоб зберегти дивовижних молюсків, видобуток перлів заборонили. Але сьогодні молюскам загрожує нова небезпека - вода в річках рік від року забруднюється. Невже нам не вдасться врятувати перлові скойки?Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: