ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Як ми дихаємо
Як ми дихаємо
Вільне дихання людини
Кисень просто необхідний нам для життя. Без нього людина не зможе протриматися і п'яти хвилин. Ми настільки звикли до свого подиху, що навіть не помічаємо, як це відбувається. Але ж насправді - це складний процес, відпрацьований до досконалості. Так що ж такого важливого трапляється з повітрям, коли він потрапляє в наш організм?
Кожній клітинці людського тіла необхідний постійний приплив енергії, щоб залишатися живою і виконувати свою функцію. Основну частину енергії клітини отримують за рахунок переробки речовин, що відбувається за участю кисню. Цей процес називається клітинним диханням. В результаті нього вивільняється багато енергії і утворюється вуглекислий газ - шкідливий продукт обмінних процесів, який повинен бути видалений з організму.
Через ніс повітря надходить в носоглотку, в якій шляху їжі і повітря збігаються. Їжа повинна потрапляти в стравохід, а повітря - в гортань. Перевернути рукою шиї, ти відчуєш трубку гортані. Всередині неї знаходиться надгортанник - особливий м'який виріст. Він працює як регулювальник - закриває при ковтанні вхід в гортань. Якщо розмовляти і при цьому є, надгортанник може не впоратися зі своєю роботою. Так можна і вдавитися!
Потім повітря просувається по трахеї - укріпленої трубці. Слиз в трахеї затримує пил та інші тверді частинки, які можуть поранити наші легені. А вії, що покривають стінки трахеї, відганяють цей бруд вгору - в глотку. Саме тому коли ми дихаємо курних повітрям, хочеться кашляти. Внизу трахея розділяється на два відгалуження - бронха, кожен з них входить в праву і ліву половинку легких. Там бронхи розгалужуються на більш вузькі трубочки, найменші з яких закінчуються мільйонами повітряних бульбашок. Через дуже тонкої оболонки через них легко проходять гази. З таких бульбашок і складаються легкі, що нагадують пористу губку.
Легкі розташовуються в грудній порожнині по обидва боки від серця. Захистом їм служить рухома грудна клітка, утворена ребрами, грудиною і хребтом. Зверху легкі покриті тонкою плівкою. Під нею знаходиться рідина, яка зменшує тертя. Тому при вдиху і видиху легкі рухаються, але не видають звуків. Хрипи виникають в них тільки в результаті хвороб.
Легкі працюють як пункт обміну свіжого повітря, який ми вдихнули, на відпрацьований вуглекислий газ для видиху. А рознощиком повітря служить кров. Захоплюючи кисень з легких, вона поспішає доставити його до кожної клітинки нашого тіла. І вона ж повертає непотрібний накопичений вуглекислий газ в легені.
Коли ми робимо вдих, наші ребра піднімаються і розширюються. Розташована під легкими м'яз, яка називається діафрагмою, розпрямляється. Повітря заповнює легені. При видиху ребра звужуються. Діафрагма піднімається вгору, і відпрацьовані гази виштовхуються назовні.
Хоча загальний обсяг легких 5 літрів, для дихання необхідно лише півлітра повітря. Решта розподіляється так: 1,5 літра - це залишковий об'єм повітря, щоб легені ніколи були порожніми, а 3 літри - це запас для максимального вдиху і видиху.
Ми робимо 1000 вдихів в годину, 26 000 за добу, 9 мільйонів за рік. Від правильного дихання залежить самопочуття, здоров'я і тривалість життя людини. Важливо навчитися дихати рівномірно і на повні груди. Адже легкі є органом, який треба, як і м'язи, постійно тренувати!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код:                                   
автор: ГостьКоментар
Правильно писати легені а не легкі