ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Чому вода в гейзері гаряча?
Чому вода в гейзері гаряча?
Гейзер
повна версія


Навіть якби з гейзера не била в повітря величезна струмінь води, він все одно залишався б одним з найбільш цікавих чудес природи. Гейзер дійсно є гаряче джерело, а гарячий джерело - це вже само по собі дивно. Ось отвір в землі, наповнене гарячою водою. Звідки з'являється ця вода? Чому вона гаряча? І що змушує її вистрілювати фонтаном в повітря, утворюючи гейзер?
У всіх гейзерів отвір, яке називається трубкою, веде з поверхні землі в підземні резервуари, які служать сховищами води. Джерелом переважної більшості води є дощі і снігу.
В надрах Землі гірські породи дуже гарячі. Швидше за все, це неостиглого лава, яка називається магмою. Гази від цих розпечених порід, в основному пар, піднімаються по тріщинах в скельних породах і досягають підземних резервуарів. Тут вони нагрівають воду до температури кипіння, а то і вище.
Так виходить гаряче джерело. А що робить його гейзером? Трубка або прохід, що йде від води до гарячих порід вниз (туди, звідки виходить тепло), має вигнуту, неправильну форму, що заважає пару просто підніматися на поверхню. Якби пар і вода вільно виходили знизу, то вийшов би просто постійно киплячий джерело.
Гейзер вивергається, тому що вода в кам'яних пастках підземної водоносної системи нагрівається до кипіння і відразу перетворюється на пару.
Пару потрібно більший простір, ніж тій воді, з якої він утворився, і тому він виштовхує знаходиться над ним водяний стовп. У міру того, як пар переміщається нагору, тиск внизу знижується, і в пар перетворюється ще більшу кількість води. Замість того, щоб спокійно витікати на поверхню, вода потужно виривається назовні через виштовхує її пара - і ми бачимо гейзер!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: