ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Скільки живе дерево
Скільки живе дерево
Дерево
повна версія


Щодо людського життя, деякі дерева вважаються не тільки довгожителями, а свехдолгожітелямі, адже серед них є представники, які живуть до 5000 років, а згідно з новими даними і до 9,5 тис. Років. Однак на тривалість їхнього життя впливає вид, екологія, місце зростання, хвороби та інші умови. Одне і те ж рослина в різних регіонах планети може жити різну кількість років. Менше за всіх живуть фруктові дерева, в той час як хвойні відносяться до довгожителів. У більш м'якому кліматі рослини живуть довше, ніж в холодних регіонах з суворим кліматом. Серед плодоносних дерев яблуня і горіх можуть прожити досить довго 200 і 400 років відповідно.
Розглянемо скільки живуть деякі види листяних і хвойних дерев.
Дуб. Існує близько 600 видів цієї рослини. Цінують його не тільки в медицині, але і виробництві меблів. Деякі представники можуть жити до 1000 років.
Тополя. Виростає на півдні Мексики, Америці, в східній Африці, Росії. Деякі дерева цього виду можуть жити до 300 років, але в середньому їх тривалість складає 70-80 років. Вони значною мірою схильні до гнильним захворювань.
Береза. У цього представника кілька підвидів, одні з них живуть 150 років інші доживають до 300.
Клен. Відомо близько 125 видів. Батьківщиною одних - є Азія, інших Європа, а також їх можна зустріти в Північній Америці і Африці. Середня висота цього дерева 15- 20 м, але деякі можуть виростати до 35м. Дуже красиві дерева восени, коли починають жовтіти листочки. Тривалість життя клена 300-400 років, а іноді і 500.
Каштан. Виростає в Середземномор'ї, на Атлантичному узбережжі США, в Східній Азії, країнах СНД. Висота каштана сягає 35 м, а жити він може до 300 років. В медицині використовуються квіти і плоди рослини.
Най-най довгоживучі рослини-дерева вважаються баобаб і секвойя, які можуть жити до 5000 років.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: