ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Що викликає землетрус?
Що викликає землетрус?
Наслідок землетрусу
Всі добре знають, що землетруси - це стихійні лиха, досить часто трапляються то в одному, то в іншому місці на нашій планеті, Земля починає тремтіти під ногами, в ній відкриваються широкі тріщини, схожі на бездонні ущелини, гойдаються і руйнуються будинки та інші будівлі. Деякі, особливо сильні землетруси набувають розмір жахливих катастроф, в них гинуть сотні і тисячі людей.
Справа в тому, що в деяких місцях в земній корі є разломи- щось на зразок тріщин або зрушень. Гігантські кам'яні плити в глибині Землі знаходяться в постійному русі. Час від часу їх краю в місцях розломів піднімаються або опускаються, а іноді вони рухаються уздовж тріщин.
Однак, коли вони стикаються або труться одна об одну, виділяється величезна кількість енергії, що і викликає коливання в земній корі. Зрозуміло, вони відчуваються і на поверхні Землі. Іноді ці коливання хвилями розходяться на відстань багатьох тисяч кілометрів від епіцентру, тобто від того місця, де стався землетрус.
Природно, такі розломи в земній корі є далеко не скрізь, тому землетрусу відбуваються тільки в певних регіонах планети.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: