ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Чому кропива пече?
Чому кропива пече?
Кропива
У світі існує кілька різновидів кропиви, і аж ніяк не всі з них мають жалкі волоски. Проте більшості з нас хоча б раз у житті доводилося обпалюватися, доторкнувшись до цієї рослини. Серед тих видів, які жаліються, найбільш поширеними є кропива звичайна і кропива римська. Остання до того ж пече болючіше, ніж будь-яка інша.
Жалючою дію кропиви дуже схоже за механізмом з дією жалких клітин, розташованих на щупальцях актинії і медуз. Усередині цих клітин знаходяться тонкі, надзвичайно гострі жала, згорнуті в каблучки і розпрямляється при найменшому дотику. Жала кропиви розвиваються з однієї клітини і набувають вигляду волосків, на гострих кінцях яких є маленькі клубочки, що запобігають їх від пошкоджень. Якщо легенько доторкнутися до такого клубочка, він тут же ламається, і гостра голка впивається в шкіру. Їдка кислота, що міститься всередині жала, викликає роздратування, а іноді, в особливо важких випадках, опіки на шкірних покривах.
Однак, якщо акуратно взятися за стебло кропиви так, щоб волоски виявилися притиснутими до нього, то вони не зможуть заподіяти вам ніякої шкоди. Не слід думати, що кропива абсолютно марна для людини рослина. В багатьох країнах її варять у великих казанах, отримуючи цінний корм для свиней і птиці. Коріння кропиви, оброблені розчином квасцов, служать для отримання жовтої фарби, а листя і стебла - зеленою. З волокон «рами» (китайської кропиви) при відповідній переробці виробляють тканини, тасьму, мотузки і нитки.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: