ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Чому лава гаряча?
Чому лава гаряча?
Кипляча лава
Земля в центрі - дуже гаряче місце. Якби ми могли наблизитися до центру Землі на 48 км, температура там була б 1200 градусів Цельсія. У ядрі, або центрі, Землі температура досягає 5500 градусів Цельсія. При такій температурі камінь існує в розплавленому стані.
Лава - розплавлений камінь, змішаний з парою і газом, який з силою виривається з надр Землі. Вона проривається з центру Землі через тріщини в корі. Іноді тріщини бувають круглої форми. Тоді лава виходить через них, розливається круглої калюжею і застигає у формі гори. Якщо лава вивергається ще раз, вона нашаровується на перше виверження і робить гору вище. Якщо виверження повторюються, накладаються шар за шаром, утворюється гора, звана вулканом. Коли лава вивергається і розливається по Землі, вона знищує все на своєму шляху так відбувається тому, що стрімкий потік розплавленого каменю має температуру від 1090 до 1640 градусів Цельсія.
Міста, які розташовані близько до вулканів, завжди наражаються на небезпеку бути зруйнованими в разі виверження лави. Іноді цього довго не відбувається і люди вважають, що вони знаходяться в безпеці назавжди. А потім несподівано виверження починаються знову. Так сталося два тисячоліття тому з італійським містом Помпея. Він був повністю похований під потоком лави і шаром попелу з вулкана Везувій.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: