ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Як виник Ніагарський водоспад?
Як виник Ніагарський водоспад?
Водоспад
Ніагарський водоспад знаходиться на річці Ніагара в 25 км на північний захід від міста Буффало, штат Нью Йорк. Річка Ніагара впадає в озеро Ері, поєднуючи чотири Великих Озера з озером Онтаріо.
Приблизно в середині свого 58кілометрового шляху її швидка течія переривається і вона падає з високої скелі. Ніагарський водоспад! Фактично Ніагарський водоспад складається з двох водоспадів: Канадського водоспаду і Американського водоспаду. Близько 94% Ніагарському води, 317 000 000 літрів, падає в крутому Канадському водоспаді кожну хвилину.
Геологи вважають, що Ніагарський водоспад дуже молодий, йому не більше 10 000-15 000 років. Під час Льодовикового періоду льоди покривали ту місцевість, яка зараз відома під назвою Ніагара. Льодовики розтанули, утворилося озеро Ері. З нього знайшла вихід річка, яка понесла свої води на північ.
У своїй течії річка досягає скелі. Цей скеля, покритий товстим шаром вапняку, і створив Ніагарський водоспад. Потім падаюча вода поглиблювала русло річки. І зараз висота падіння води на 11 кілометрів більше первісної.
Перша згадка про Ніагарському водоспаді з'явилося в 1697 році. Про це написав французький місіонер і дослідник, батько Луїс Хеннепін. Він побачив водоспад в 1678 році під час експедиції до Нового Світу з Сойр де ла Саллем.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код:                                   
автор: JeremyКоментар
I all the time used to study paragraph in news papers but now as I am a user of internet thus from now
I am using net for articles or reviews, thanks to web. knsz.prz.edu.pl