ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Що таке веселка?
Що таке веселка?
Веселка
Веселка - одне з найкрасивіших явищ природи, і люди вже давно замислювалися над її природою. Навіть Аристотель, давньогрецький філософ, намагався пояснити причину веселки. Сонячний промінь або звичайний промінь білого світла в дійсності є поєднанням всіх кольорів. Ти, напевно, помічав, що відбувається, коли промінь світла потрапляє на скошений краєчок дзеркала або на поверхню мильної бульбашки. Білий промінь розпадається на різні кольори. Ми побачимо червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, синій і фіолетовий кольори.
Предмет, який може розкласти промінь світла на його складові, називається «призмою». Утворені кольору створюють смужку з кольорових поєднаних ліній, яка називається «спектр». Веселка і є великий вигнутий спектр, або смуга кольорових ліній, що утворилися в результаті розкладання променя світла, що проходить через крапельки дощу. В даному випадку краплі дощу виконують роль призми.
Веселка з'являється тільки під час зливи, коли йде дощ і одночасно світить сонце.
Перебувати необхідно строго між сонцем (воно повинно бути ззаду) і дощем (він повинен бути перед тобою). Інакше веселки не помітити! Сонце посилає свої промені, які, потрапляючи на крапельки дощу, створюють спектр. Сонце, ваші очі і центр веселки повинні знаходитися на одній лінії! Якщо сонце високо в небі, провести таку пряму лінію неможливо. Ось чому веселку можна спостерігати тільки рано вранці або ближче до вечора. Ранкова веселка означає, що сонце знаходиться на сході, а дощ іде на заході. При післяобідньої веселці сонце розташоване на заході, а дощ - на сході.
Забобонні люди вважали, що веселка є поганою ознакою. Вони вважали, що душі померлих переходять в потойбічний світ по веселці, і якщо з'явилася веселка, це означає чиюсь близьку кончину.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: