ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Осіння міграція птахів
Осіння міграція птахів
Міграція птахів
Осінь - час, коли перелітні птахи вирушають у далеку дорогу, долаючи тисячі кілометрів від тих місць, де вони з'явилися на світ.
Ось кілька цікавих фактів про такі подорожі.
Багато птахів, наприклад, такі як журавлі і гуси летять зграями у вигляді V-образного клина. А чому саме так? Справа в тому, що летить попереду птах створює повітряний потік, який полегшує політ тим, хто летить слідом. Відповідно, найбільше навантаження випадає на ватажка зграї, що летить попереду. Кут такого клина складає 55 градусів.
Як птахи орієнтуються в шляху? Потрібно визнати, що точної відповіді на це питання поки немає. Вважалося, що молоде покоління дізнається маршрут в той час, коли робить переліт з більш досвідченими птахами. Припущення виявилося невірним.
Проводилися експерименти, коли молодих птахів вивозили за сотні кілометрів від рідних гнізд, а коли відпускали, то вони безпомилково летіли до місця зимарки інших родичів. Є припущення, що птахи відчувають магнітне поле землі, тому, не збиваються з курсу навіть в умовах обмеженої видимості.
Протяжність денного перельоту у птахів різних видів неоднакова. Качки здатні подолати 150-200 кілометрів, а ось вальдшнепи - до 500. Швидкість у птахів також різниться. Наприклад, перепела летять зі швидкістю близько 40 км / год, а ось чорні стрижі - близько 150. Альпіністи стверджують, що бачили зграї гусей, що летять над Гімалаями на висоті понад 8 000 метрів над рівнем моря. При цьому, кисню там на 30% менше, ніж на рівнині.
Полярна крячок щорічно мігрує з Арктики до Антарктики, загальна протяжність річного маршруту - близько 70 000 км. А якщо врахувати, що середня тривалість життя крячки становить 20-25 років, то за цей час вона змогла б тричі долетіти від Землі до Місяця і назад.
У 1974 році ластівок з Європи відправляли на південь поїздами і літаками. Справа в тому, що вже на початку вересня в Німеччині і Швейцарії встановилася незвичайно холодна і дощова погода. В таких умовах пошук комах був утруднений і багато птиці гинули від голоду. Добровольці зібрали кошти на відправку ластівок в Середземномор'ї. Цікаво, що в Стародавньому світі місцем зимівлі ластівок вважали дно моря. Це повір'я з'явилося через те, що ластівки часто потрапляли в мережі рибаків.
Насправді у слабких особин просто не вистачало сил на переліт, і вони гинули в морській безодні. А навіщо взагалі птиці двічі на рік долають такі відстані? Головна причина - істотне скорочення або повна відсутність кормової бази в зимовий період.
Ті види, які і взимку здатні добувати корм, є осілими. Постійних місць проживання вони не залишають. До речі, загроза голоду змушує птахів навесні мігрувати на північ. У місцях зимівлі накопичується така кількість птахів, що вигодувати пташенят вже не вийде і велика частина з них загине.
Інстинкт продовження роду тягне пернатих туди, де влітку цілком сприятливі умови і є можливість прогодувати своє потомство.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: