ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Цікаві факти о цунамі
Цікаві факти о цунамі
Цунамі
Цунамі це одна з найнебезпечніших природних катастроф, яких не можете уникнути, якщо ви живете поруч з океаном. Слово «цунамі» асоціюється з Японією, саме ця країна найчастіше страждає від високої води. Існує кілька цікавих фактів про цунамі, про які ви ще не чули.Місцезнаходження Цунамі

Люди, які живуть в країні, розташованій в вогняному кільці в Тихому океані, не з чуток знають про цунамі. Велика частина всіх проявів цієї природного лиха відбувається в цьому районі. Тому місцеві жителі вважають за краще жити подалі від пляжу і океану.

Перша Хвиля

Неможливо відразу зрозуміти, що цунамі вже прийшло, бо перша хвиля цунамі не сильна і велика. У відкритому океані висота хвилі не перевищує 3 метрів, проте її довжина становить 200-300 метрів. Чим ближче цунамі до берега, тим вище і небезпечніша стають хвилі, в залежності від рельєфу можуть досягати висотою кілька десятків метрів.

Географія

Японія не єдине місце в світі, яке може охопити цунамі. Є деякі міста і країни, в яких існує високий ризик катастрофи. У США це Орегон, Вашингтон, Аляска, Гаваї і Каліфорнія. У Росії - Сахалін, Камчатка, Курильські острови. Крім того, в зоні небезпеки знаходяться узбережжя Індії, Таїланду, Шрі-Ланки, Чилі.

Швидкість

Швидкість води може досягати 805 км на годину, що можна порівняти зі швидкістю реактивного літака. А кінетична енергія у хвиль в тисячі разів перевищує енергію хвиль під час шторму. Якщо довжина хвиль під час шторму не перевищує 200 метрів, то довжина цунамі може поширитися на тисячі кілометрів.

Плавання

Неможливо поплисти від цунамі, ви тільки витратите, даремно свої сили. Найкращий варіант якщо ви опинилися в воді-вхопитися за будь-якої плаваючий предмет і триматися міцніше. Найбільша небезпека цунамі в зворотному хвилі, яка може забрати вас у відкритий океан. До того варто пам'ятати, що цунамі не обмежується однією хвилею, часто це 2 або 3 довгі руйнівні хвилі.

Японське Слово

Тож не дивно, що слово «цунамі» з'явилося в Японії, і в перекладі означає «Портова хвиля».

Система Попередження

Всі небезпечні зони, зазвичай оснащені системою попередження. Це дає людям уявлення про те, що цунамі, ймовірно, прийде. Однак ця система не досконала. Головною ознакою наближення цунамі є різкий відплив на значну відстань (чим довше, тим вище будуть хвилі). В цьому випадку потрібно негайно покинути берегову зону або хоча б забратися вище. Крім того, якщо ви перебуваєте на узбережжі і відчули навіть незначні поштовхи землі, це може бути сигналом про небезпеку. Хоча на суші поштовхи набагато легше, ніж в епіцентрі землетрусу, іноді їх взагалі неможливо відчути.

Найбільш руйнівні цунамі

2004 рік - землетрус в Індійському океані силою 9,3 призвело до самого смертоносного цунамі, від якого постраждали Індонезія, Шрі-Ланка і Таїланд. В цілому загинуло 235 тисяч осіб.

2011 рік - землетрус в Японії магнітудою 9 привело до виникнення цунамі з висотою хвилі досягає 40 метрів. В результаті загинуло 16000 чоловік, ще 7000 пропали без вісті. Крім того, цунамі призвело в масштабній аварії на АЕС Фукусіма I.

2006 рік - індонезійський цунамі призвело до зникнення з лиця землі цілого курортного міста. Хвиля заввишки 7 метрів і довжиною гребеня 160 км привела до загибелі 700 людей, а понад 9000 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

1976 - величезна хвиля накрила 700 км узбережжя Філіппін. Висота хвилі склала 5 метрів, жителі не отримали попередження про наближення катастрофи, тому не встигли евакуюватися. Більше 5000 людей загинули 2500 пропало безвісти і близько 10000 осіб отримали поранення, а 90 тис. Чоловік залишилося без даху над головою.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: