ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Латаття Вікторія
Латаття Вікторія
Латаття Вікторія
Латаття Вікторія регия є найбільшим лататтям в світі. Діаметр її листа може досягати 2 метрів, при цьому він може витримати вантаж, вагою до 50 кілограмів. Завдяки цим досягненням, латаття Вікторія регия була занесена в Книгу рекордів Гіннеса як «найбільша квіткова рослина на землі».

Місцеві жителі нарекли це водну рослину «апон», що на їхній мові означає «сковорідка для птахів».

Края листа латаття загнуті перпендикулярно до поверхні листа. Для того щоб дощова вода не накопичувалася в цьому величезному «блюдце», у латаття є невеликі отвори - водозливи, через які вся зайва волога йде з поверхні листа.

Рослина також подбало і про свій захист. Зовнішня сторона листа повністю покрита гострими і довгими шипами, які захищають її від травоїдних риб і тварин.

Сама Вікторія має довгі шнуровідние коріння. Її квітка розміщується під водою і з'являється на поверхні лише раз на рік - під час цвітіння, яке триває всього 2-3 дня.

Розпускається квітка лише в нічний час доби, а на світанку він збирає всі свої пелюсточки і йде під воду. У перший день цвітіння квітка розпускає пелюстки ніжно-білого кольору. На наступний день вони вже мають ніжно-рожевий відтінок, а в останній свій вечір квітка стає темно-малиновою або фіолетовою. Після цього квітка опускається під воду і більше не з'являється.
Під водою починає утворюватися великий плід, що містить невеликі чорні насіння. Місцеві індіанці використовують їх для приготування незвичайних страв, за смаком вони нагадують смажену кукурудзу.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: