ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Чому вода в морі солона
Чому вода в морі солона
Море
Всім відомо, що в морі вода солона, а в річці прісна. Спробувавши її на смак, можна відчути не просто неприємний смак, а справжню гіркота в роті. Часто діти замислюються над тим, чому море солоне, як туди потрапляє сіль і звідки вона береться?
Звідки береться солона вода? Весь процес потрапляння солі в моря пов'язаний з дощем. Крапельки дощу потрапляють на землю і розчиняють мінеральні солі, які є в будь-якому грунті або кам'янистій породі. Під час дощу на землі спочатку утворюються маленькі струмочки, потім вони з'єднуються один з одним і виходить водний потік. Кожен водний потік збирає з грунту не тільки листя, дрібні камінчики, сміття, а й дрібні, невидимі нами, частинки мінералів. Водний потік впадає в найближчу річку або озеро, а вони несуть свої води до морів і океанів. Так що не можна сказати, що в річці або озері вода зовсім несолона, адже не всі мінерали несуться з водою в море і частина їх осідає на дні річки. Крім цього в річковій воді вже знаходяться солі, які вона вимиває зі свого ж русла. Вчені довели, що вода в річці містить на 70% менше солі, ніж в морі. Ось чому ми не відчуваємо солі в річковій воді і називаємо її прісної. Не містить солі зовсім тільки дистильована вода, яку отримують в лабораторіях, і вона зовсім не смачна.
Потрапляючи в море, частина річкової води випаровується під дією сонячних променів і вітру, а сіль залишається. Так море стає солоним. Дуже часто на дні моря або океану знаходиться підводний вулкан, який час від часу викидає, і в воду надходять мінерали лави. В такому море вода буде набагато солоніша, ніж в море розташованому поблизу північного полюса. Там багато льодовиків, що тануть і тала вода зменшує концентрацію солі в морській воді. Треба сказати, що в кожному море вже дуже давно (мільйони років тому) встановився певний рівень солоності, і ця рівновага не порушується, навіть не дивлячись на те, що річки кожен день несуть нові порції солі. Від цього вода більш солоної не стає. Це і є чергова загадка природи!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: