ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Північне сяйво
Північне сяйво
Північне сяйво
Північне сяйво - одне з найефектніших уявлень, яке розігрує перед людиною космічний простір.

Природний магнетизм
Північне сяйво недарма називають полярним, адже виникає воно не тільки на Північному полюсі Землі, але і на Південному. Залізне ядро, яке складає основу нашої планети, діє як гігантський магніт і притягує до себе заряджені частинки. Найсильніше це тяжіння проявляється на магнітних полюсах, які розташовані поблизу від полюсів географічних, хоча і не збігаються з ними.

Фарби полярного сяйва
Сучасна фізика відповідає на питання про кольорову гаму полярного сяйва: як відомо, атмосфера Землі неоднорідна, і заряджені частинки сонячного вітру по-різному «забарвлюють» різні її компоненти: азот палахкотить фіолетовим, а кисень - червоним і зеленим.

Світло з небесного вікна
Ескімоси Аляски, із століття в століття спостерігають полярне сяйво, вірять, що так блищать хмари, на які падає світло з вікон небесного палацу. Палац цей невидимий, в ньому живуть душі померлих мисливців, над дахом його горить полярна зірка. Але коли пішли хочеться поглянути на рідні краї, вони відкривають вікна, і на землі бачать чарівне сяйво в небі.

Знаки
Надзвичайно яскраві полярні сяйва найчастіше сприймалися як добрий знак згори. За легендою, перед битвою з хрестоносцями на Чудському озері військо Олександра Невського спостерігало північне сяйво, дуже яскраве для цієї місцевості. Воїни сприйняли це як знак, що на підмогу їм поспішає небесне воїнство.

Міст богів
Стародавні норвежці вірили, що полярне сяйво - це міст, по якому боги спускаються на землю. Інша норвезька легенда свідчить, що полярне сяйво виникає тому, що світло зірок відбивається від щитів валькірій.

Пісня Півночі
Полярне сяйво вміє співати. Вчені з'ясували, що процес зіткнення сонячного вітру з поверхнею Землі породжує інфразвук з частотою 7-13 герц. Розчути, як звучить північне сяйво, без спеціальної техніки неможливо. Для порівняння: частота людського голосу - 300-3400 Гц, а сприймає наше вухо звуки з частотою від 16 Гц.

Плями і стрічки
Форма полярного сяйва - стрічка або пляма, і часом вони трансформуються: стрічка розмивається, а пляма, навпаки, стає чіткіше і різкіше. Це безпосередньо залежить від інтенсивності випромінювання.

Як виміряти полярне сяйво
Існує спеціальна класифікація, по якій сяйва поділяються на чотири розряду, кожен з яких відрізняється ступенем яскравості. Перший клас, найблідіший, об'єднує майже непомітні сяйва, не найяскравіше Чумацького Шляху. Найяскравіший, четвертий клас, включає в себе сполохи, світлі, як повний місяць.

Всесвіт і ми
Полярне сяйво виникає після того, як на сонце виділяється енергія і відбуваються спалахи. Учені розходяться в думках, чи впливає на життя людини це явище. Одне можна сказати точно: полярне сяйво - це момент зіткнення космосу і нашої планети. Одна ця думка може змусити серце битися сильніше і налаштуватися на містичний лад.

Де побачити північне сяйво
Прекрасний варіант - відправитися восени (вересень-жовтень) або ранньою весною (лютий-березень) в північну частину Фінляндії. Рекомендуємо відвідати знамениту Лапландію і Будинок Північного Сяйва в містечку Похіян Круулу - це справжній музей полярного сяйва, який працює цілий рік.
Також милуватися полярним сяйвом можна в Швеції: популярністю у туристів користується містечко Кируна. А жителі Норвегії вважають полярне сяйво споконвічно норвезьким явищем. Північна Норвегія - одна з найбільш зручних місць для спостереження небесних вогнів, так як ця частина країни знаходиться в безпосередній близькості від Північного полюса.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: