ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Сир - цікаві факти
Сир - цікаві факти
Найсмачніший сир
повна версія


Для деяких сир не просто їжа, а справжні ласощі. Існує досить багато різновидів даного продукту. Наприклад, в трактаті «Про сирному справі», який був створений Андре Симоном описано 839 сорти сиру. Згідно з деякими даними, сир готували задовго до н.е.
Дірочки, які ми бачимо в деяких видах сиру, це «очі» саме так називають їх фахівці сирної справи. Утворюються вони завдяки руху спеціальних бактерій.
Сири відрізняються за смаком, кольором і способу їх приготування, хоча їх класифікація досить проста. Вони бувають м'якими, твердими або напівтвердих, плавленими або копченими.
Незвичайне змагання з катання головки сиру, яка потім же і дістається переможцю, як нагорода, проходять в Англії. З верхівки пагорба Купер-Хілл пускають головку сиру, а учасники повинні її наздогнати. Хто першим її схопить, той і переможець.
Сир одного разу допоміг виграти військове бій уругвайському флоту. Коли у них закінчилися снаряди, вони в гармати зарядили висохлі головки сиру, ніж дуже налякали аргентинський флот.
Виявляється, сир не завжди готується з молока, іноді його основою можуть служити і інші продукти, наприклад, горох, печінку свині або теляти, сметана.
Справжні вегетаріанці не вживають в їжу сир.
До сирів з цвіллю ми вже звикли, а от сицилійський сир «Касу марцу» з личинками сирної мухи, за смаком доведеться далеко не всім.
Є нумізмати, є філателісти, а є тіросеміофілісти, ті хто колекціонує сирні етикетки.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: