ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Загадкові айсберги
Загадкові айсберги
Айсберг
повна версія


У світі досить багато незвичайних явищ, які заворожують, дивують, лякають. Одним з таких є айсберги - крижані брили, що борознять водні простори. Наскільки вони чарівні, настільки вони можуть бути небезпечні для судноплавства. Всього лише 1/9 частина всієї брили розташована над поверхнею води, вся інша прихована під нею. Такий розклад пояснюється різницею між щільністю льоду і води.
Айсберги - утворюються шляхом відламування величезних крижаних шматків від шельфових льодовиків. Більшість айсбергів починають свій шлях в Арктиці або Гренландії. Деякі брили можуть дрейфувати десятиліттями і долати відстані до 5000 км від місця свого народження. Шлях крижаної гори залежить від підводну течію, але ніяк ні від вітру.
Північні айсберги більш небезпечні, так як вони можуть допливали до тих широт, де проходять судноплавні шляхи. Щоб не повторилося такої трагедії як зі знаменитим «Титаніком», 17 країн після трагедії створили Міжнародний льодовий патруль, який веде спостереження за пересуванням крижаних гір. Однак айсберги можуть бути корисні. Вода, що міститься в них, вважається однією з найчистіших, і дослідники придумали їй застосування. Уже є випадки, коли айсберги на буксирі доставляли в посушливі області і використовували прісну воду для поливу.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: