ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Рис цікаві факти
Рис цікаві факти
Білий рис
повна версія


Такі страви, як плов і суші, не дивлячись на те що вони є національними стравами абсолютно різних культур, з недавніх пір щільно увійшли в раціон багатьох наших співвітчизників. Спільне в них те, що головною складовою є рис, який для нас так звичний. Однак цікаво те, що рис, як зернова культура, відомий більше 9 тис. Років. До сих пір вчені не можуть прийти до єдиної думки, яка країна все ж є родоначальницею злаку - Індія, Таїланд або Китай.
Існує більше двадцяти різновидів рису, але популярні тільки 3 - білий, коричневий і чорний. Цікаво те, що рис буває навіть золотого і фіолетового кольору. За формою злак буває круглий і довгий. Круглий білий найбільше містить в собі крохмалю і вважається не найкориснішим. Чорний містить більше рослинної клітковини і набагато краще нормалізує роботу нашого кишечника. Так само в чорному рисі кількість антиоксидантів в 2 рази більше, ніж в виноградних кісточках.
За своєю корисності пропарений рис перевершує шліфований, так як в ньому після обробки залишається близько 75% різних корисних речовин.
В Японії можуть приготувати понад 500 тис. Видів страв, до складу яких буде входити цей злак.
Дивно те, що рис може рости дуже довго без особливого догляду на одному місці, але для цього земля повинна бути вологою, інакше рис гине.
Рисове рослина іноді досягає до 6 метрів у висоту.
В Америку рис потрапив завдяки Колумбу, а в Росію Петру І.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: