ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Історія парасольки
Історія парасольки
Парасолька
Ти любиш ходити під парасолькою і слухати, як стукають краплі дощу? Я дуже. А адже був час, коли зонт захищав тільки від сонця. У цьому оповіданні я розповім тобі, як почалася історію парасольки.
Історія появи парасольки невідома, але залишилася красива легенда. У ній говориться, що багато століть тому один китаєць, який дуже любив свою дружину, придумав для неї «дах, який завжди при ній», щоб вона могла гуляти в будь-яку погоду.
Індійська історія розповідає про дівчину Зіте. Вона була дуже добра, і вміла добре готувати. Але від довгої роботи на сонці її обличчя почервоніло і набрякло. І тоді один зі священних богів вирішив видати панночку заміж. Для цього він подарував їй навіс над головою з персональної ручкою. Більше сонце не обпікало Зіту, і всі побачили, яка ж вона красуня.
Перші парасолі важили більше 2 кілограм, а довжина їх ручки була близько півтора метра. Простим людям користуватися парасолькою заборонялося, адже парасолька вважався символом влади і багатства. Палиця і спиці виготовляли з бамбука, а полотнище - з просоченої спеціальним складом щільного паперу або ж пальмового листя і пір'я птахів. Часто носив парасольку не сам господар, а його спеціальний слуга. Парасолі прикрашали діамантами і золотом, на них робили кілька куполів. Чим більше була парасолька - тим важливіше був його власник. Король Бірми мав парасольку з 24 куполів! І використовувалися парасолі в жарких країнах: Єгипті, Індії, Китаї.
Тільки в 17 столітті парасолька з'явилася у європейських модниць. В ті часи загар був ознакою бідності, в моді була біла шкіра, тому кожна поважаюча себе дівчина, завжди мала при собі парасольку, щоб сховатися від сонячних променів.
Вважається, що першим придумав використовувати парасольку для захисту від дощу англієць Ханвей в 18 столітті. Він взяв звичайний жіночий парасольку від сонця, замінив на ньому тканину на більш щільну і темну і став гуляти в дощ по лондонських вулицях. Прогулянки супроводжував свист і регіт натовпу, адже вважалося, що парасолька призначена тільки для жінок і тільки як захист від сонця. Але сміялися недовго, скоро всі зрозуміли, що таке пристосування справжній порятунок для тих, у кого немає екіпажу.
З тих пір парасолька завоювала світ і їй постійно знаходять нове застосування. Наприклад, сто років тому був розроблений незвичайний варіант перетворення парасольки в ручний громовідвід. Він міг захистити свого власника від удару блискавки. Для цього зверху встановлювали довгий металевий стрижень, який з'єднувався із землею дротом. Господар парасольки, сховавшись під шовковим шатром, міцно тримав в руках дерев'яну ручку - ізолятор. А в США в середині минулого століття жіночу парасольку пропонувалося використовувати і як засіб захисту від нападів на вулиці. Парасольки після простого натиску на ручку, випускали хмару сльозоточивого газу в сторону лиходія і одночасно включали сирену.
Сучасний парасольку вміє захищати не тільки від дощу, але і передбачати погоду.В ручку парасольки-барометра вбудований датчик - він реагує на сигнали про наближення опадів, і ручка починає світитися.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: