ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Історія ґудзиків
Історія ґудзиків
Ґудзики
Історія ґудзики почалася сімсот років тому. Але імені людини, який її придумав, історія не зберегла. Цікаво, що жінки по початку абсолютно ігнорували цей винахід і продовжували користуватися шпильками, ґудзики цікавили тільки чоловіків.
Так як в ті часи чоловічий одяг був не менше яскравим, ніж жіночий. Ґудзики робили з дорогих металів, прикрашали коштовним камінням. А на чоловічий одяг пришивалося так багато ґудзиків, більше кількох тисяч, що воно ставало дуже важким. Історія пам'ятає, що французький король Франциск замовив для обробки свого оксамитового костюма 13 600 золотих ґудзиків.
За ґудзиків визначалося становище людини. Ґудзики з золота і срібла робили для дворян, з недорогоцінних матеріалів - для солдатів і слуг, зі скла і дерева для простих людей.
За століття яких тільки ґудзиків не було. Багато з них стали твором мистецтв і зараз зберігаються в музеях. А сучасних галантерейних магазинах у продажу приголомшливий вибір ґудзиків!
Це цікаво
На чоловічому одязі ґудзики розташовані праворуч, а на жіночій зліва. Вважається, що за часів впровадження ґудзиків чоловіки одягалися самі, а жінок одягали служниці - тому для них ґудзики пришивали в дзеркальному відображенні.
Указ Петра I, який наказував би пришивати олов'яні ґудзики до вилоги рукавів солдатських мундирів з зовнішньої сторони був сповнений таємного сенсу: ґудзики не дозволяли солдатам за звичкою після їжі витирати рукавом рот і ніс. Так він відучив солдатів від поганої звички, порт мундирних сукно.
Знайти ґудзик до сих пір вважається доброю прикметою, а якщо дорогу вам перебігла чорна кішка, досить доторкнутися до ґудзика - і можна сміливо йти вперед.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: