ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Історія феєрверку.
Історія феєрверку.
Феєрверк.
Важко уявити велике свято без яскравих вогнів феєрверку. Виявляється, це дуже давня традиція. Багато народів намагалися прикрашати свої свята різнокольоровими вогнями.
Історія феєрверку почалася в Стародавній Греції. Греки користувалися «грецьким вогнем», виготовлення якого трималося в секреті. Він мав властивість пороху і викидав каміння ядра з металевих труб. Так само з довгих труб видувалися вогняні кулі.
Але розквіт феєрверків настав, коли в Китаї був придуманий порох. Стало можливим робити заряди різної швидкості і сили горіння.
Російська історія феєрверку почалася в 1389 році, коли з'явилися перші «потішні вогні». Вогненна вистава привезли в Москву німецькі купці.
При Івані Грозному з'явилися люди, які влаштовували феєрверки. Спеціально навчена людина називався «пороховим завідувачем».
Моду відзначати свята "потішними вогнями" ввів Петро I. Коли йому виповнилося вісімнадцять років, на честь іменинника було влаштовано два феєрверку, один з яких тривав майже три години. Петро, який сам любив все пробувати, сам навчався ремеслу піротехніка. Від сучасних салютів ті феєрверки відрізнялися сильно - замість звичних нам вогняних куль в небі "випалювали" картини з палацами, водоспадами і фонтанами, втілювали у вогні сюжети з Біблії і сцени військових баталій. Обов'язковий був феєрверк і на Новий рік, причому випускався указ, в якому говорилося, що всі знатні люди, коли почнеться салют на Красній площі, повинні з двору свого будинку випустити кілька ракет з невеликих пушечек або іншої зброї.
Феєрверк в ті часи не робився просто так. Видатні вчені того часу з Академії наук становили детальну програму уявлення. Потім виготовлялися спеціальні вироби, необхідні саме для цього феєрверку. Потім будувався фейерверочний театр - величезний поміст, на якому розміщувалися всі перераховані в програмі фігури і декорації. Публіка отримувала програму феєрверку.
Це були дуже дорогі уявлення. Один залп феєрверку в ті часи коштував 10 тис. Рублів, а, наприклад, одна корова - 3 рублі.
Сам Петро бачив в феєрверки не тільки розвага. він вважав їх «силою об'єднує», і був упевнений, що вони зміцнюють дух росіян і зміцнюють віру в могутність Вітчизни.
конфетті
Родина конфетті - Італія. Цим словом там називалися ласощі з цукру. Під час вуличних походів і карнавалів жителі викидали льодяники, цукерки, горішки в цукрі на людей, що веселяться. Потім цукерки замінили «несмачними» гіпсовими кульками, а один з господарів кафе в 1884 році вирішив обсипати своїх гостей кольоровими кульками з крейди. Надалі він же придумав робити конфетті з паперу.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код:                                   
автор: KimberКоментар
After I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is
added I get 4 emails with the same comment. There has
to be a way you are able to remove me from that service?

Kudos! judi Online Terpercaya indonesia