ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Історія зубної щітки
Історія зубної щітки
Зубна щітка
Щоранку ми біжимо чистити зуби. Здавалося б, зубна щітка - звичайнісінька річ на світі. Однак саме її назвали найбільшим винаходом людства, навіть більш важливим, ніж автомобіль або комп'ютер.
Першим подобою зубної щітки користувалися стародавні люди. Це був пучок трави, яким вони терли зубах. Про це говорять позначки на копалин зубах. Можна вважати, що історія зубної щітки почалася саме з цього.
У стародавньому Єгипті користувалися дерев'яною паличкою з розжовані «віником» з одного боку і загостреним кінчиком з іншого. Гострий кінець використовували в якості зубочистки, а інший розжовувати, тим самим видаляючи зубний наліт. А римляни для такої складної справи, як чищення зубів, навіть тримали спеціальних рабів.
Тільки в 14 столітті в Китаї придумали прикріпити до ручки з бамбука невелика кількість щетинок кабана. Щетинки вибирали самі тверді і міцні - з шиї тварини.
Поступово і до Росії дійшла мода на чистку зубів. За часів Івана Грозного в ходу були зубні "мітли" - палички з пучком щетини на кінці, якими бояри користувалися після трапези. Петро I звелів боярам чистити зуби товченою крейдою і вологою ганчірочкою. А в народі крейда замінювався вугіллям з березової деревини. Вважалося, що для того, щоб зуби були білими і цілими треба полоскати рот після їжі, спати з відкритим ротом, а вранці брати шматок лляної тканини і з завзятістю протирати зуби з внутрішньої і зовнішньої сторони.
В Європу зубна щітка прийшла в 17 столітті. Спочатку її використання вважалося непристойним заняттям, там користувалися зубочистками. Але потім вона набула широкого поширення.
Зараз які тільки щітки не придумали! Є щітки з двома головками, або поєднані з тюбиком зубної пасти. Японські вчені розробили зубну щітку з вбудованою відеокамерою, зображення з якої передається на великий екран. На ньому добре видно не вичищені шматочки їжі, що застрягли в важкодоступних місцях. Камера розташована між вібруючими щетинками.
До чого ще дійдуть чудо технології невідомо. Але якщо з яких-небудь причин ці новинки тобі поки недоступні, можна цілком задовольнятися звичайними пластмасовими щітками - це краще, ніж жувати корінці.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: