ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Дивовижна птиця
Дивовижна птиця

Колись був на світі такий чарівник, який обертався в бідняка – жебрака, ходив від хати до хати і просив милостиню, а при цьому викрадав красивих дівчат. Ніхто не знав, куди вони зникали, бо ніхто їх потім вже не бачив.
Одного разу з'явився він перед одним будинком, у якому жили три дочки – красуні; на вигляд він здавався жалюгідним жебраком, і за спиною у нього був прив'язаний великий мішок, немов би він збирав милостиню. Він благав про те, щоб йому винесли чого – небудь поїсти, і коли старша донька до нього вийшла і збиралася подати йому шматок хліба, він тільки доторкнувся до неї – і вона вже опинилася в його мішку.
Потім він поспішно пішов з мішком до дрімучого лісу, де у нього був збудований храм.
У будинку цьому все було дуже розкішно; і чарівник давав красуні все, чого вона тільки побажала, і сказав:
— Красунечко, тобі у мене сподобається: у тебе буде все, чого твоя душа забажає.
Після двох днів, він їй заявив:
— Мені треба на час поїхати і тебе тут залишити одну; ось тобі ключі від всього будинку; і всюди ти можеш ходити і все оглядати, але не заглядай тільки в одну кімнату, яка відмикається ось цим маленьким, ключиком. Я тобі забороняю туди заходити.
При цьому він дав їй ще яйце і сказав:
— На тобі яйце збережи його і носи постійно при собі, бо якщо воно загубиться, це призведе до великого нещастя.
Вона взяла і ключі, і яйце, і обіцяла все робити як слід. Коли чарівник поїхав, красуня пішла по всьому будинку і обійшла його знизу доверху і все в ньому оглянула. Всі покої в ньому блищали сріблом і золотом, і їй здалося, що вона ніколи ще не бачила ніде такої краси.
Підійшла вона до заборонених дверей, хотіла пройти повз них, але цікавість не давала їй спокою. Оглянула вона ключик, бачить – він нічим від інших ключів не відрізняється, сунула його в замок і трохи тільки повернула – двері відчинилися навстіж. І що ж вона побачила, увійшовши в той заборонений спокій? Посеред нього стояв величезний таз, повний крові, і в ньому лежали тіла людей, розрубаних на частини, а поруч з тазом поставлена дерев'яна колода і біля неї покладено блискуча сокира. Побачивши все це, вона так перелякалася, що і яйце з руки в цей таз впустила. Вона його знову з тазу витягла і кров з нього стала стікати, витерла, але марно намагалася: кров на ньому через хвилину виступала знову. І як вона не терла, як не шкребла – стерти криваві плями на яйці вона не могла.
Незабаром повернувся і чарівник зі своєї поїздки і насамперед спохватився до ключа від забороненої кімнати і яйця.
Вона подала йому те і інше, але руки її при цьому тремтіли, і він по кривавих плямах негайно вгадав, що вона побувала в забороненому покої.
— Так як ти проти моєї волі побувала в цьому покої, – сказав він, – то тепер проти твоєї волі повинна попрямувати туди ж! Попрощатися з життям!
Він збив її з ніг, за волосся потягнув у страшний покій, відтяв їй голову сокирою, а все тіло її порубав на шматки, так що кров її стала стікати в таз. Потім і всі шматки її тіла покидав у той же таз.
— Ну, тепер піду добувати другу дочку – красуню, – сказав чарівник і знову в образі жебрака пішов до того ж дому і став просити милостині.
І друга донька винесла йому шматок хліба, і другу він викрав, одним дотиком змусивши її опинитися в його мішку. І з нею трапилося все точно так само, як і зі старшою сестрою; і вона теж, піддавшись цікавості, відчинила кривавий заборонений покій, заглянула в нього і повинна була після повернення чарівника додому поплатитися життям за свою цікавість.
Потім він відправився і за третьою донькою, яка була най розумніша і хитріша серед сестер. Коли чарівник віддав їй ключі і яйце, а сам поїхав, вона спочатку ретельно приховала яйце, потім оглянула будинок і нарешті зайшла в заборонений покій.
Ах, що вона там побачила! Обидві її милі сестриці лежали в тазу вбиті і розрубані на частини. Але вона, не бентежачись, зібрала всі розрізнені частини їхніх тіл і склала їх як слід: і голови, і руки, і ноги, і тулуба – все на своє місце. І коли все склала, частини почали рухатися і зрослися, і обидві дівчини відкрили очі і знову ожили. Дуже всі вони зраділи цьому – цілувалися і милувалися.
Коли чарівник повернувся, то зажадав негайно ключі і яйце, і коли побачив, що на яйці немає ніяких слідів крові, то сказав:
— Ти витримала випробування, тебе і візьму я за себе заміж.
З цієї хвилини вже він втрачав над нею владу всяку та повинен був виконувати всі її вимоги.
— Гаразд, – сказала вона, – але перш ти занесеш моїм батькам повний мішок золота, і принесеш його сам на спині, а я тим часом тут все підготую до весілля.
Потім побігла до своїх сестер, яких сховала в маленькій коморі, і сказала їм:
— Настав час вас врятувати: цей лиходій повинен буде вас віднести додому; але як тільки ви до будинку прибудете, негайно висилайте мені допомогу.
Вона їх обох посадила в мішок і засипала їх зверху золотом так, що їх і видно не було; потім закликала чарівника і сказала:
— Ну, тепер неси мішок; але дивись, в дорозі не зупинятися і не відпочивати – я буду за тобою з мого віконечка стежити.
Чарівник закинув мішок на спину і поплентався з ним по дорозі; але мішок був так важкий, що у нього піт рікою полився з лоба. Ось він і присів було, і хотів трохи відпочити, але одразу ж одна з красунь в мішку закричала йому:
— Я дивлюся в своє віконечко і бачу, що ти відпочиваєш – іди зараз же далі! Він подумав, що це його наречена йому кричить, і поплентався далі.
І знову задумав було сісти, і знову почув:
— Дивлюся в своє віконечко і бачу, що ти відпочиваєш – зараз же йди далі!
І як тільки він зупинявся, лунали ті ж вигуки, і він повинен був знову брести далі, поки нарешті, крекчучи і остаточно вибившись із сил, не доніс мішок із золотом і з двома доньками до їх рідного дому.
А між тим у нього в будинку його наречена готувала весільну вечерю і покликала на цей бенкет друзів свого майбутнього чоловіка – чарівника.
І ось взяла вона череп з вишкіреними зубами, прикрасила його головним убором, наділа на нього квітковий вінок, знесла його на горище і виставила в віконце. Справивши це, вона сама залізла в бочку меду, потім розпорола перину і викачалася в пір'ї так, що її можна було сприйняти за якусь дивовижну птицю; ніхто б ні за що не міг її пізнати.
У такому вигляді вийшла вона з дому і на шляху зустріла багатьох з числа весільних гостей, які її запитували:
— Пташко – звідки взялася?
— З дивовижного будинку сюди допленталася.
— А наречена молода – де вона поділася?
— У будинку вона, прибирала, сама вбиралася: он у віконце зверху дивиться у вінку і в уборі.
Нарешті зустрівся їй на шляху і наречений, який ледве – ледве плентався назад до свого будинку. І він запитав у неї так само, як всі інші:
— Пташко – звідки взялася?
— З дивовижного будинку сюди доплентався.
— А наречена де ж моя – де вона поділася?
— У будинку вона, прибирала, сама вбиралася: он у віконце зверху дивиться у вінку і в уборі.
Наречений – чарівник глянув угору і побачив причепурений череп; він подумав, що це і є його наречена, і став їй кивати головою і привітно їй кланятися. Але як тільки він зі своїми гостями вступив в будинок, туди ж прибули і брати, і родичі нареченої, послані їй на допомогу. Вони міцно замкнули всі двері в будинку, щоб ніхто з нього не міг вийти, і потім підпалили його, так що і сам чарівник, і вся його братія повинні були в тому будинку згоріти – і згоріли дотла.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: