ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Доктор Всезнайка
Доктор Всезнайка

Жив – був бідний селянин, звали його Рак. Повіз він одного разу на двох волах віз дров в місто і продав їх за два талера одному доктору. Стали з селянином розплачуватися, і якраз в цей час доктор сидів за столом; побачив селянин, як смачно той їсть і п'є, і теж йому захотілося, щоб і у нього все було так само і щоб зробився він теж доктором. Постояв селянин трохи і запитує, чи не може він теж доктором зробитися?
— О! – Сказав доктор – це звичайно, можна влаштувати.
— А що ж я повинен для цього зробити? – Запитав селянин.
— Спершу ти купи собі буквар, є такий, що спереду півень намальований; потім продай свій віз і двох волів і купи на ті гроші одяг і все, що до лікарської справи відноситься; по – третє, замов собі вивіску, щоб на ній писалося: "Я – доктор Всезнайка", і вели прибити її у себе над дверима.
Так селянин і зробив, як сказано йому було. Ось позаймався він лікарською справою деякий час, але не так вже довго. Одного разу вкрали у одного багатого й поважного пана гроші. Розповіли йому про доктора Всезнайку – що живе, мовляв, в такому – то селі людина і може легко дізнатися, куди гроші поділися. Велів пан запрягти карету, поїхав у те село і запитує у селянина, чи не він буде той самий доктор Всезнайка.
— Так, це я і є.
— Так їдьмо разом зі мною і відшукайте мені вкрадені гроші.
— Що ж, гаразд, але дружина моя Грета повинна їхати разом зі мною.
Пан на це погодився і велів їх обох посадити в карету, і вони поїхали разом. Ось приїхали вони в поміщицьку садибу; стіл вже був накритий, і звуть доктора Всезнайку поїсти.
— Так, але і дружину мою Грету треба теж покликати, – сказав він і сів разом з нею позаду столу. Ось підходить перший слуга, приносить блюдо з їжею; тут селянин штовхнув дружину свою в бік і каже:
— Грета, а це ж перший…
Він хотів сказати, що це перший слуга їжу несе, і хотів добавити, що ще буде інший нести, а слуга зрозумів, що він ніби хотів сказати: "Це, мовляв, і є перший злодій", і так як він і був ним насправді, то злякався і розповів у дворі своїм товаришам:
— А доктор – то все знає, нам не легко прийдеться; він сказав, що я перший злодій і є.
Не хотілося другому слузі йти, але все ж довелося йому подавати. Входить він зі своїм блюдом, а селянин штовхнув свою дружину в бік:
— Грета – каже, – а це другий.
Стало слузі страшно, і він поспішив скоріше піти. Третьому слузі теж довелося не легко, сказав селянин знову:
— Грета, а це ось третій.
Четвертому слузі довелося нести накрите блюдо; ось господар звертається до доктора, нехай покаже тепер своє мистецтво вгадувати і скаже, що в цій страві знаходиться; а були там раки. Подивився селянин на блюдо і, не знаючи, як тут бути, каже:
— Ах, бідний я Рак!
Почув це пан і вигукнув:
— Так, він відгадав: мабуть, знає, у кого і гроші знаходяться.
І стало слузі дуже страшно, підморгнув він доктору, щоб той вийшов до нього на хвилинку. Селянин вийшов – і зізналися перед ним усі четверо слуг, що гроші вони вкрали; і раді, мовляв, будуть всі гроші йому віддати та на додачу ще велику суму обіцяли, якщо він їх не видасть: а не то їх повісять. Повели вони доктора туди, де лежали заховані гроші. Доктор залишився задоволений, повернувся в кімнату, сів за стіл і каже:
— Пане, а тепер пошукаю я по своїй книзі, куди гроші поділися. – А п'ятий слуга заліз тим часом в піч, щоб підслухати, чи не знає доктор чого ще. Доктор сів, розкрив свій буквар, почав його перегортати та шукати півника на картинці. Але знайти його відразу не міг, от і каже він:
— Ти ж тут, ну так вилазь.
І подумав той, хто в грубку забрався, що це сказано про нього, вискочив у великому переляку звідти і заволав:
— Ця людина все знає!
Потім показав доктор Всезнайка панові, де гроші заховані, але не сказав, хто їх вкрав, і отримав і з того і з іншого боку багато грошей в нагороду і став вельми знаменитий.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: