ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Домовички
Домовички

Перша казка

Один швець не зі своєї вини так збіднів, що у нього нічого більше не залишалося, крім шкіри для єдиної пари черевиків. Ось і викроїв він під вечір ці черевики і хотів їх з ранку почати робити, а так як совість у нього була чиста, то і ліг він спокійно в ліжко, помолився Богу і заснув.
На ранок, помолившись Богу, він хотів було сісти за роботу, але виявилося, що черевики стоять готові на його столі. Подивився він і навіть не знав, як це собі усвідомити. Взяв він готові черевики в руку, щоб ближче їх розглянути, і побачив, що вони так ідеально зшиті, що жодного стібка немає в них неправильного – видно, що майстер ті черевики шив. А незабаром після того з'явився і покупець, і так як черевики йому сподобалися, то заплатив він за них дорожче, ніж зазвичай, і швець на ті гроші міг купити шкіри на дві пари черевиків.
Він і скроїв їх з вечора і думав ранком зі свіжими силами взятися за роботу, та це було зайвим, тому що вранці черевики знову були готові; та й за покупцями не треба було ходити, і отримав він стільки грошей, що міг купити шкіри на чотири пари черевиків. На другий ранок швець знову знайшов у себе на столі всі чотири пари зшитими і готовими.
Так і пішло діло далі: що він з вечора накроїть, то вже до ранку все зшито, так що він незабаром став зводити кінці з кінцями і нарешті став навіть заможною людиною.
От і сталося одного вечора незадовго до Різдва, що він перед сном сказав своїй дружині:
— А що, якби ми нинішню нічку залишилися тут та спробували б побачити, хто це нам надає таку допомогу?
Дружина була задоволена цією пропозицією і запалила свічку; а самі вони сховалися в куточок кімнати позаду суконь, повішених на стіні, і стали прислухатися та придивлятися.
Рівно опівночі з'явилися два маленьких гарненьких домовичка; зовсім маленькі, сіли вони за робочий стіл швеця, взяли все накроєне і почали своїми крихітними пальчиками так спритно і швидко тикати шилом, шити та постукувати молоточками, що швець в подиві не міг від них і очей відвести. І працювали вони до тих пір, поки всієї роботи не переробити і не виставили на стіл готове взуття; тоді вони жваво зібралися і зникли миттю.
На другий ранок дружина сказала чоловіку:
— Ці маленькі чоловічки нас збагатили своєю роботою; треба і нам теж їх за це віддячити. Вони он які крихітні, і, вірно, їм, бідненьким, холодно. Знаєш, що я придумала? Зшию я їм кожному по сорочечці, по кофточці і безрукавці; та кожному ще зв'яжу по парі шкарпеток; а ти зроби їм по парі черевичків.
Чоловік погодився, і ввечері, коли у них все було готове, вони поклали на столі свої подарунки і потім поховалися по кутках, щоб подивитися, як чоловічки візьмуть від них подарунки.
Опівночі з'явилися вони як і раніше і хотіли негайно взятися за роботу, але коли замість накроєної шкіри знайшли на столі красивенький одяг, спочатку здивувалися, а потім дуже зраділи.
Швиденько вони вбралися в зшите для них, поправили на собі всі – всі складочки одягу і заспівали:
Ми тепер гарненькі, ми є чепурненькі!
Шити чоботи вже хвате, ми підем з цієї хати!
І стали кружляти і танцювати, і стрибати через стільці і лавки. Нарешті вони доскакали до дверей і за дверима зникли. І з цього часу вони більше не поверталися; але швецю почало щастити і протягом всього його життя супроводжувала його вдача.

Друга казка

Жила – була на світі бідна дівчина – робітниця. Була вона до роботи старанна та уважна: кожен день кімнату в будинку прибирала і сміття біля дверей у велику купу складала.
Одного ранку, тільки зібралася вона знову за роботу взятися, бачить – лежить біля дверей лист, але прочитати вона його не сміла; поставила вона мітлу в кут, а лист віднесла своїм господарям, і було в тому листі запрошення від домовичків: вони просили дівчину хрестити у них дитини. Дівчина не знала, як їй вчинити; нарешті після довгих умовлянь і після того, як господарі їй сказали, що від подібного запрошених відмовлятися їй не слід, вона погодилася.
І ось з'явилося троє домовичків та повели її всередину гори, де жили ці чоловічки. Все було там маленьким, але таким красивим, таким чудовим, що ні в казці сказати, ні пером описати.
Породілля лежала в ліжку, зробленого з чорного дерева і прикрашеного різьбленням і перлами; ковдра була золотом вишита, колиска зі слонової кістки, а купіль вся з чистого золота.
Стала дівчина у них кумою, ну, а потім і додому йти зібралася, а маленькі домовички стали наполегливо її просити ще дня на три у них залишитися. Вона залишилася і прожила цей час в радості й достатку, і намагалися маленькі чоловічки зробити їй все приємне. Нарешті зібралася вона додому, але перед тим як їй піти, насипали вони їй золота повні кишені і вивели її знову на гору.
Прийшла вона додому, хотіла за роботу взятися, взяла в руки мітлу, що так і стояла з тієї пори в кутку, і почала було підмітати кімнату. І раптом з'явилися чужі люди – жили вони в цьому будинку – і стали її питати, хто вона така і що вона тут робить. І виявилося, що пробула вона у маленьких чоловічків в горі зовсім не три дні, а цілих сім років, а за цей час колишні її господарі померли.

Третя казка

В однієї матері маленькі домові духи викрали її дитину з колиски, а на місце її поклали перевертня, великоголового і банькатого, який тільки й знав, що все вимагав їсти та пити.
В такій біді побігла мати до своєї сусідки і стала просити у неї поради.
Сусідка порадила винести перевертня в кухню, посадити на вогнище, розвести вогонь і в двох яєчних шкаралупах кип'ятити при ньому воду: це має розсмішити перевертня, а вже якщо вдасться розсмішити його, так вдасться і позбутися від нього.
Мати все виконала за порадою сусідки. Коли вона поставила над вогнем яєчні шкарлупки з водою, головатий перевертень заговорив:
Хоч я і старше
Столітнього лісу,
Та не можу зрозуміти ні бельміса!
І почав реготати. Під час його реготу раптом стало безліч маленьких домовиків, які повернули матері викрадене дитя, а свого перевертня забрали.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: