ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Три пір'їнки
Три пір'їнки

Жив собі на світі король, і були у нього три сини. Двоє розумні, і тямущі; а третій не балакучий і простіший старших, а тому й звали його простаком.
Коли король став старіти, слабшати і вже подумував про свій кінець, він і сам не знав, який з його синів повинен його наслідувати в управлінні королівством.
Ось і сказав він їм одного разу:
— Їдьте по білому світу, і той, хто мені привезе найкращий килим, нехай і буде королем після моєї смерті.
А щоб не вийшло спору між братами, кому куди йти, він їх вивів перед замком, дмухнув на три пір'їнки і пустив їх по повітрю, примовляючи:
— Як пір'їнка полетить, так і шлях за ним лежить.
Одна пір’їна понеслася на захід, інша – на схід, а третя полетіла – прямо, відлетіла недалеко і незабаром впала на землю.
Ось і пішли брати: один – праворуч, другий – ліворуч, і ще стали сміятися над простаком, який повинен був зупинитися біля своєї пір’їни, що впала на землю.
Сів він біля пір'їнки і зажурився. І раптом бачить, в землі двері проглядаються. Він двері підняв, а під ними йдуть сходи в глиб землі; він і зійшов по цих сходах.
Підійшов до інших дверей, постукав і чує, що за дверима хтось відгукується:
— Дівчинко, піди перевір хто це стукає у наші двері.
Двері відчинилися, і королевич побачив велику товсту жабу, яка сиділа в підземеллі серед безлічі маленьких жаб. Товста жаба запитала його, чого він бажає? Він відповів:
— Потрібен мені найкрасивіший і найдорожчий килим.
Тут жаба покликала одну з молодих маленьких жабенят і сказала їй:
— Дівчино, піди і принеси скриньку!
Молоденька маленька жабка принесла скриньку, а товста жаба відкрила її, вийняла і віддала простаку – королевичу такий чудовий килим, якого ніхто не міг би виткати на землі. Королевич подякував їй і знову піднявся з підземелля на землю.
Обидва старші брата подумавши, що в третього простака – брата нічого не вийде і взяли у першої – ліпшої баби її грубо виткані килими, похожі на прохідні доріжки, і віднесли королю.
До того ж часу повернувся і простак в замок і приніс свій чарівний килим; як побачив король той килим, подивувався йому і сказав:
— Якщо нам триматися нашої домовленості, так королівство слід передати молодшому.
Але двоє старших не давали батькові спокою і говорили:
— Чи може бути королем цей простак, у якого ні на що не вистачає розуму? – І просили батька, щоб поклав він нову умову.
Тоді сказав король:
— Той з вас королівство успадковує, хто мені принесе найкраще кільце! – І вивів їх перед замком і випустив на повітря три пір'їнки, за якими вони повинні були попрямувати слідом.
Двоє старших знову пішли на схід і на захід, а пір’їна простака – королевича полетіла перед ним прямо і знову впала поряд з дверима в підземелля.
І знову зійшов він туди і сказав товстій жабі, що йому треба б розшукати найкраще і найдорожче кільце. Та одразу наказала принести скриньку і звідти вийняла кільце, і то кільце блищало дорогоцінними каменями і було таке прекрасне, що жоден майстер на землі не міг би змайструвати такого кільця.
Обидва старші брата сміялися над братом – простаком, який взявся розшукати золоте кільце, і не доклали жодних зусиль на пошуки кільця, а просто – напросто взяли обводок зі старого колеса, вибили з нього цвяхи і принесли його до короля.
Коли ж простак показав батькові своє кільце, батько знову повторив:
— Йому слід бути моїм спадкоємцем!
Проте ж двоє старших не переставали приставати до батька до тих пір, поки він не погодився на третю умову і не висловив, що успадковує той, хто привезе собі в замок найкрасивішу наречену.
Ще раз пустив він три пір'їнки по повітрю, і вони полетіли точно так само, як і раніше.
Ось і прийшов простак – королевич прямісінько до товстої жаби і сказав їй, що повинен привезти додому красуню собі в дружини.
— Еге, що задумав! – Сказала жаба. – Красуню! Так адже вона не завжди під рукою знайдеться … А втім, я тобі пошукаю.
І дала йому видовбану жовту ріпу, запряжену шестериком мишей. Простак зажурився і запитав її:
— Куди мені це добро?
Жаба відповіла:
— А ось візьми та посади туди одну з моїх маленьких жабок.
Тоді він навмання вихопив одну з маленьких жаб і посадив її в жовту повозку з ріпи; і тільки посадив, як жабка перетворилася на дівчину – красуню, повозка – в карету, а шестерик мишей – в шестерик коней. Простак – королевич поцілував дівчину, вдарив по конях і привіз наречену до батька.
За ним прийшли і його брати; ті красунь шукати і не потрудилися, а просто прихопили перших зустрічних баб і привели їх до палацу.
Як побачив їх король, так і вирішив: "Молодший син повинен бути королем!"
Але двоє старших заволали:
— Чи можемо ми допустити, щоб простак став королем! – І зажадали, щоб тому було надано перевагу, чия дружина краще стрибне через кільце, повішене серед зали.
Вони про себе думали, що їх баби легко це виконають, бо вони сильні, а ця слабка дівчина – красуня, напевно, уб'ється, як стрибне.
Король і на це прохання погодився.
Тоді дві баби стрибнули через кільце, але так важко і незручно, що попадали додолу і поламали собі свої грубі руки і ноги. Слідом за ними дівчина – красуня стрибнула легко і вправно, і ніхто вже не став їй перечити.
Так завдяки їй молодший королевич отримав вінець королівський і правив країною довгі – довгі роки мудро і справедливо.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: