ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Троє чорних принцес
Троє чорних принцес

Було місто Остенд обложений ворогом, і ворог не хотів зняти з міста облогу до тих пір, поки не отримає з нього шістсот талерів відкупу. І ось було оголошено, що той, хто зможе їх надати, той і стане бургомістром. А жив там бідний рибалка; він рибалив в морі разом зі своїм сином; і ось з'явився ворог, захопив у полон сина і дав за це батькові шістсот талерів. Ось батько пішов і віддав їх господарям міста, і тоді ворог відступив, – і зробився рибалка бургомістром. І було всім оголошено, що хто не буде звертатися до нього "пан бургомістр," того піднімуть на шибеницю.
А синові тим часом вдалося втекти з полону, і він зник у великому лісі на високій горі. Розкрилася гора, і потрапив він у великій зачарований замок, були там стільці, столи і лави – все чорним покриті. І з'явилися три принцеси, одягнені у все чорне, – тільки обличчям вони були трохи білі; і сказали йому, щоб він не боявся, що нічого йому злого від них не буде і що він може звільнити їх від злого закляття. Він їм відповів, що він охоче б на це погодився, якби знав, що треба для цього зробити. Тоді вони сказали, що він цілий рік не повинен з ними говорити і не повинен на них дивитися; і якщо він хоче за це що-небудь від них отримати, так нехай скаже їм це зараз, поки вони можуть дати йому відповідь, і вони виконають його бажання. Він їм сказав, що йому дуже б хотілося відвідати свого батька. Вони відповіли, що він зможе це зробити, але повинен взяти з собою великий гаманець з грошима і красиво одягнутися, а через тиждень повернутися назад.
І підняло його негайно на гору, і він вмить опинився в рідному Остенді. Але свого батька в рибальській хатині він уже не знайшов, і він став тоді питати у різних людей, куди подівся бідний рибалка, і люди йому розказали, щоб він так його тепер називати не смів, а не те потрапить він на шибеницю. Ось прийшов він до свого батька і каже:
— Рибаче, як це ви сюди забралися?
І відповів йому батько:
— Ви не смійте так мені говорити: якщо почують про те господарі міста, то ви потрапите на шибеницю.
Він не повірив, щоб його могли за це підійняти на шибеницю. Але коли його вже присудили повісити, він сказав:
— Високоповажні панове, дозвольте мені в останній раз сходити в нашу стару рибальську хатину.
І надів він там свою стару куртку і повернувся назад до господарів міста і каже:
— А тепер подивіться, будь ласка, хіба я не син бідного рибалки? Ось в цьому одязі я заробляв хліб своєму батькові й матері.
І впізнали його тоді батько з матір'ю, випросили йому прощення і взяли його з собою в будинок. І розповів він тоді все, що з ним сталося: як потрапив він у лісі на високу гору і що гора та під ним розкрилася і він потрапив в зачарований замок, де все було чорним покрито, і з'явилися до нього три принцеси, і були вони одягнені у все чорне, тільки лиця були у них трохи білі, і сказали вони йому, щоб він нічого не боявся і що він може їх звільнити від злого закляття.
І сказала тоді мати, що тут таїться щось недобре і що він повинен взяти з собою святу воскову свічку, запалити її і капнути принцесам на обличчя розтопленим воском.
І ось він знову повернувся туди, йому було страшно, але він капнув воском на обличчя їм, коли вони спали, – і вони стали наполовину білі. Тоді всі три принцеси схопилися і сказали:
— Проклятий псисько, наша кров волає про помсту, і не народилася ще на світ та людина, яка змогла б нас звільнити від злого закляття; але є у нас три брати, вони закуті ланцюгами , вони їх розірвуть.
І раптом піднявся страшний гуркіт і крик по всьому замку, і він ледве вискочив через віконце і зламав собі ногу, – а замок знову опустився під землю, і замкнулася за ним гора, – так ніхто і не знає, де цей замок подівся.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: