ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Три мови
Три мови

У Швейцарії жив колись старий граф, у якого був всього один син, проте він був дурний і нічому не міг навчитися. Тоді сказав йому батько:
— Послухай, сину мій, що я не роблю, нічого тобі в голову втовкмачити не можу. Треба тобі звідси вирушити до одного знаменитого вчителю; я тебе передам йому, і нехай він з тобою спробує зайнятися.
Юнак був відісланий батьком в інше місто і цілий рік залишався у вчителя.
По закінченні ж року він знову повернувся додому, і батько запитав його:
— Ну, синку, чому ж ти навчився?
— Батьку, я вивчився розуміти те, що собаки гавкають, – відповів син.
— О Господи! Та невже ти тільки цього і навчився? Так я тебе краще вже віддам в інше місто, до іншого вчителя.
І завіз туди юнака, і залишався він ще рік в іншого вчителя на науку.
Коли ж закінчив навчання, батько знову запитав його:
— Ну, синку, чому ж ти навчився?
— Тату, я навчився тому, що птахи між собою говорять.
Тоді батько розгнівався і сказав:
— Ах ти, пропаща людина, скільки ти втратив дорогоцінного часу, нічому не навчився і не соромишся мені на очі показуватися! Пошлю я тебе ще до третього вчителя, і вже якщо ти у нього нічому не навчишся, так я і батьком твоїм не хочу називатися!
Син і у третього вчителя залишався на рік, і коли додому повернувся, батько знову його запитав: "Чому, синку, навчився?"
— В цей рік я навчився розуміти, що жаби квакають.
Тоді батько прийшов в лють, підхопився зі свого місця, скликав людей своїх і сказав їм:
— Ця людина мені більше не син! Я виганяю його з мого дому і наказую вам відвести його в ліс і позбавити життя.
Люди вивели його з дому в ліс, але коли збиралися його вбити, жалість їх здолала, і відпустили вони його на всі чотири сторони. А щоб батькові довести, що його наказ виконано, вони вбили лань, відрізали у неї язик, вийняли очі і принесли їх до старого.
А юнак пішов дорогою і прийшов згодом до замку, в який і став проситися переночувати.
— Гаразд, – сказав власник замку, – якщо тільки ти захочеш переночувати в підвалі старої вежі, так іди туди, тільки я попереджаю тебе, що підвал повний злих собак, які і гавкають, і виють, не перестаючи, а деколи вимагають , щоб їм скинути людину, і вони її роздирають.
Юнак не злякався і сказав:
— Впустіть мене в підвал до цих злих собак і дайте мені з собою що – небудь таке, чим би я міг їх погодувати; мені від них нічого не станеться.
Так як він сам висловив це бажання, то йому дали з собою трохи їстівного про запас і спустили його в підвал вежі до злих собак.
Коли він туди спустився, собаки не стали на нього гавкати, а навпаки, дуже ласкаво завиляли біля нього хвостами, з'їли те, що він приніс, і не чіпали його.
На другий ранок на загальний подив він вийшов з підвалу цілий і неушкоджений і сказав власникові замку:
— Собаки на своїй мові пояснили мені, чому вони в тому підвалі сидять і всіх в страху тримають. Вони зачаровані і змушені вартувати під цією башнею великий скарб , і тільки тоді з них закляття зніметься, коли цей скарб з-під вежі дістануть; а як це зробити, я теж з їх промов зрозумів і вислухав.
Всі зраділи, почувши це, а власник замку сказав, що готовий його сином в сім'ю до себе прийняти, якщо він виконає цю справу. Тому юнак знову спустився в підвал і, знаючи вже, що йому належить робити, виконав усе і виніс на світ Божий скриню, повну золота.
З тієї пори, виття і гавкоту злих псів не стало чутно: вони зникли, і весь підвал був позбавлений від великого лиха.
Трохи згодом прийшло юнакові в голову в Рим відправитися.
На шляху довелося йому проїжджати повз болота, в якому сиділи жаби і квакали. Прислухався він і, коли розібрав, що вони говорили, то задумався і засмутився. Нарешті він прибув до Риму; а там якраз папа помер і кардинали були у великій печалі, кого вони мають обрати папі в наступники.
Нарешті вони погодилися на тому, що папою має бути обраний той, на кому явно проявиться знамення благодаті Божої.
І тільки це вирішили, як увійшов в церкву молодий граф і раптом злетіли до нього два білих голуба і сіли біля нього на обох плечах. Все духовенство визнало в цьому знамення Боже і запитало його чи бажає він бути папою? Він був у нерішучості і не знав, чи гідний він такої честі, але голуби наворкували йому, що він може це зробити, і він відповів – так.
Тут його помазали і посвятили в папу, і тоді тільки з'ясувалося, що його так засмутило в промовах придорожніх жаб: вони йому передбачили, що він найсвятішим папою буде.
Ось і довелося йому службу в соборі служити, а він в цьому нічого не петрав, та спасибі, голуби виручили: сиділи у нього на плечах та воркували – все до слова йому підказали.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: