ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Ціп з небес
Ціп з небес

Виїхав раз селянин на парі волів землю орати. Тільки виїхав він на поле – почали роги у волів рости. Ростуть і ростуть. Зібрався селянин додому їхати, і стали роги такі великі, що і в ворота не в'їхати. Але, на щастя, зустрівся йому м'ясник, і продав селянин йому своїх волів; зійшлися на тому, що він дасть м'ясникові міру ріпного насіння, а той заплатить йому за кожне насіння по брабантському талеру. Що й казати, добре продав!
Прийшов селянин додому і поніс м'ясникові на спині цілу міру ріпного насіння. Але по дорозі він упустив з мішка одне зернятко.
Сплатив йому м'ясник, як вони сторгувалися, все як годиться; а не впустив би селянин тої насінини, було б у нього ще одним брабантським талером більше. Ось повертається він додому, а за цей час виросло з того насіння дерево заввишки до самого неба. Селянин подумав: "Раз так підвернулося, дай-но подивлюся, що там нагорі ангели роблять; подивлюся на них хоч разок."
Ось виліз він на саму верхівку, бачить – ангели там нагорі овес молотять, задивився він на них; дивиться і раптом бачить, що дерево, на якому стояв він, починає погойдуватися; глянув він вниз і побачив, що хтось його підрубує. "Якщо доведеться мені вниз падати, то буде погано мені," – подумав селянин, і не міг нічого кращого придумати, як набрати вівсяної соломи, що лежала в скирті, і скрутити з неї мотузку. Взяв він з собою мотику і ціп з неба і став спускатися вниз по мотузці. Потрапив він на землі якраз в глибоку яму, але, на щастя, захопив із собою мотику, вирубав він собі сходинки, піднявся по них наверх і приніс з собою ціп, щоб ніхто не міг сумніватися, що все, про що розповів він, є справжнісінька правда.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: