ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Чорт і його бабуся
Чорт і його бабуся

Велася колись велика війна, і король, який її вів, мав солдатів багато, а платні давав їм мало, так що вони на цю платню жити не могли. Ось троє з них і змовилися, і зібралися бігти.
Один з них і сказав іншому: "Коли зловлять нас, так вже повісять неодмінно, як же нам бути?"
Інший сказав йому: "А он, бачиш, велика житнє поле; коли ми там серед жита сховаємося, то нас ніхто не знайде; військо не встигне сьогодні все те поле прочесати, а завтра вони повинні виступити в похід."
Ось і залізли вони в жито, а військо і не рушило далі, і залягло навколо того поля.
Висиділи вони два дні і дві ночі в житі, і морив їх такий голод, що вони з нього ледь не померли.
А між тим знали, що якщо вони з жита вийдуть, то їх чекає вірна смерть.
І стали вони між собою говорити: "Ну що користі в тому, що ми бігли? Доведеться нам тут загинути лютою смертю."
Тим часом пролітав по повітрю вогненний змій, опустився до них і запитав їх, навіщо вони тут сховалися. Вони відповіли йому:
— Ми троє – солдатів які втекли з війська, тому що нам мало платили; і ось тепер, якщо тут залишимося, то доведеться нам помирати з голоду, а якщо вийдемо звідси, доведеться нам бовтатися на шибениці.
— Якщо ви обіцяєте мені сім років служити, – сказав змій, – то я вас пронесу через військо так, що ніхто вас не зловить.
— Ми вибирати не можемо, а повинні на все погоджуватися, – відповідали вони.
Тоді змій вхопив їх у свої кігті, переніс їх по повітрю через все військо і далеко – далеко звідти опустив на землю; а цей змій був не хто інший, як диявол. І дав він їм невелику плиточку і сказав: "Варто вам тільки вдарити і поклацати цією плиточкою, і біля вас посипеться стільки грошей, скільки вам знадобиться: можете знатними людьми жити, і коней тримати, і в каретах їздити; а через сім років ви будете моєю власністю. "
Потім він подав їм книгу, в якій вони всі троє мали розписатися. "Вам на користь, проте ж, – сказав він, – я маю намір поставити вам ще загадку; коли її відгадаєте, то позбавитеся від моєї влади."
Сказавши це, змій полетів від них, а вони пішли далі зі своєю плиточкою. І грошей у них було в достатку, і одяг вони замовили собі багатий, і пустилися вони бродити по білому світу.
Де вони бували, там жили весело й багато, їздили на власних конях, їли і пили досхочу, але дурного нічого не робили. Час пролетів для них швидко, і коли семирічний термін став підходити до кінця, двоє з них стали побоюватися, а третій і у вус не дув і навіть ще товаришів втішав: "Нічого, братці, не бійтеся! Розумом Бог мене не обідив – я беруся загадку відгадати! "
Ось вийшли вони на поле, сіли там, і двоє з них зробили дуже кислі пики. Тут підійшла до них якась стара і запитала їх, чому вони так сумні. "Ах, що вам до цього? Ви все одно не можете нам нічим допомогти!"
— Як знати? – Відповіла баба. – Довірте мені ваше горе.
Тоді вони розповіли їй, що вони вже майже сім років перебувають на службі у чорта, що чорт обсипав їх за це грошима; але вони видали йому розписку і повинні потрапити в його лапи, якщо після закінчення семи років не відгадають загадку, яку той їм задасть.
Стара сказала на це:
— Коли хочете, щоб я вашому горю допомогла, то один з вас повинен піти в ліс і дійти до заваленої скелі, яка дуже схожа на хатинку, і нехай ввійде в неї; там і знайде собі допомогу.
Ті двоє, що зажурився, думали: "Де вже там допомогу знайти," – і залишилися на місці, а третій, веселий, негайно зібрався в дорогу і дійшов по лісі до кам'яної хатини.
У хатині сиділа старезна – престарезна стара – чортова бабуся; вона і запитала його, що йому тут потрібно. Він розповів старій все, що з ними сталося, і так як він старій сподобався, то вона над ним зглянулася і обіцяла йому допомогти. Підняла вона великий камінь, яким був прикритий вхід в льох, і сказала: "Тут сховайся, звідси можеш чути все, що тут буде говоритися, тільки дивись – тихо сиди і не ворушись: як прилетить змій, я його розпитаю про загадку … Мені він напевно все скаже, а ти до його відповіді прислухайся. "
Рівно опівночі прилетів змій і зажадав собі вечері. Його бабуся накрила на стіл, подала і їжу, напоїла вдосталь, і вони стали їсти і пити разом. Потім вона його запитала, як у нього день пройшов і скільки душ встиг він заманити.
— Не дуже мені сьогодні пощастило, – сказав чорт, – ну так у мене є в запасі троє солдатів, яким від мене не піти.
— Ну так! Троє солдатів! Ті за себе постоять; мабуть, ще й зовсім тобі не дістануться.
Чорт відповів на це глузливо: "Ті не підуть від мене! Я їм таку загадку загадаю, що вони її ні за що не відгадають!"
— А що ж це за загадка? – Запитала стара.
Зараз скажу тобі: у великому північному морі лежить дохлий морський кіт – це їм замість спекотного; а ребра кита – це їм замість срібної ложки; а старе кінське копито – замість склянки …"
Коли чорт влігся спати, його стара бабуся підняла камінь і випустила солдата з льоху.
— Все ти запам'ятав? – Запитала вона його.
— Так, – сказав він, – я досить чув і зумію впоратися.
Потім він змушений був таємно бігти з хатини через вікно і поспішив повернутися до своїх товаришів. Він розповів їм, як чортова бабуся перехитрила і як він підслухав його загадку. Тоді вони всі повеселішали, взяли плиточку в руки і стільки собі грошей набили, що вони всюди кругом по землі застрибали.
Коли минули всі сім років сповна, чорт з'явився з книгою, показав їм підписи їх і сказав:
— Я візьму вас із собою в пекло; там для вас вже і бенкет зготую! І от якщо ви вгадаєте, яке спекотне ви там отримаєте, то я вас звільню і з рук своїх, та крім того ще й плиточку вам залишу.
Тут перший солдат у відповідь йому і сказав:
— У великому північному морі лежить дохлий морський кіт – це, мабуть, і буде наше спекотне?
Чорт насупився, крякнув: "Гм! Гм! Гм!"
І запитав іншого солдата:
— А якою же ложкою ви їсти станете?
— Ребром кита – ось що замінить нам срібну ложку!
Чорт поморщився знову, тричі крякнув і запитав у третьому солдата: "Може ти знаєш, з чого ви вино пити будете?
— Старе кінське копито – ось що має нам замінити стакан.
Тут чорт з гучним криком злетів і полетів – і втратив над ними владу всяку …
А плиточка так і залишилася в руках у солдатів, і вони продовжували нею набивати стільки грошей, скільки їм хотілося, і жили вони в повному достатку до кінця днів своїх.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: