ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Ягня і рибка
Ягня і рибка

Жили – були братик та сестриця, вони міцно любили один одного. Рідна мати у них померла, і була у них мачуха, вона дітей не любила і всіляко їх нишком ображала. Сталося раз, що грали вони з іншими дітьми на лужку перед будинком, а знаходився біля лужка ставок, і з одного боку він доходив до самого будинку. Діти бігали навколо ставка, грали у війну і в квача:
Еники – беники, дай полюблю,
Пташку тобі я свою подарую,
Пташка букет гарненький знайде,
Свинці подарю його я за те,
Свинка мені дасть молочка надоїть,
Те молоко я віддам пекарю вмить,
Пекар спече мені пиріжок,
Той пиріжок получить коток,
Котик мені буде мишки ловить,
Мишок під дахом я буду сушить!
Діти при цьому стояли, зібравшись у гурток, і на кого падало слово "ловити," той повинен був тікати, а інші бігли за ним і його ловили. Коли вони так весело стрибали і гралися, мачуха дивилася на все це з вікна і злилася. А так як вона знала різне чаклунство, то і зачарувала обох, і звернула брата в рибку, а сестрицю в ягнятко. І ось стала рибка плавати в ставку, і було їй сумно, а ягнятко ходив по лузі і теж зажурився, нічого не їв, навіть до листочків не торкався. Так тривало довгий – довгий час, і ось з'явилися в замок невідомі гості. І подумала підступна мачуха: "Це зручний випадок." Покликала кухаря і сказала йому:
— Іди приведи мені з лугу ягнятко і заріж його, а то у нас немає чим гостей частувати.
Відправився кухар на луг, приніс ягнятко, повів його прямо на кухню і зв'язав йому ніжки. Ось витяг кухар ніж, почав його на порозі точити, щоб він був гостріший; і помітило ягнятко, що плаває у водостічній канаві рибка у воді і на нього все поглядає. А була та рибка сестриці – ягнятка братиком. Як побачила рибка, що кухар повів ягнятко, підпливла до самого будинку. І крикнуло їй зверху з кухні ягнятко:
У глибокому озері, ах, братику мій.
І серце мучиться тугою!
А кухар ніж свій точить,
Пронизити серце мені хоче.
І відповіла йому рибка:
Ах, бідна моя сестричко,
Як серце у мене крає,
У глибокому озері помирає!
Як почув кухар, що вміє ягнятко говорити по-людські й такі сумні слова мовила рибка, злякався він і подумав, що це, мабуть, не справжнє ягня, а хтось зачарований злою мачухою.
— Заспокойся ти, вбивати я тебе не стану, – і він узяв замість нього іншого і приготував його для гостей, а цього ягнятка відніс до однієї доброї селянки і розповів їй все, що він бачив і чув. А була та селянка якраз мамою сестриці, і вона зараз про все здогадалася і пішла з ягнятком до однієї ворожки. І промовила та над ягнятком і рибкою своє добре слово, і ось обернулися вони знову сестрицею і братиком.
Потім вона відвела братика і сестричку в дрімучий ліс в маленьку хатинку, і стали вони там жити та поживати і були щасливі та задоволені.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: